Kim Kardashian postanowiła opowiedzieć o swojej walce z toczniem  i łuszczycą. Tekst napisała na stronie Poosh, który należy do siostry, Kourtney Kardashian.

Dzisiaj dzielę się z czytelnikami „Poosha” moją podróżą z autoimmunologicznymi uwarunkowaniami łuszczycy i zapalenia stawów, z tym, co się zmieniło i jak dostosowała swoje życie do choroby – napisała Kim.

Choroba Kim Karadshian

Kim Kardashian boi się, że cierpi na bardzo ciężką chorobę – łuszczyca to nie koniec zmartwień celebrytki?

Mimo że dorastała z mamą cierpiącą na łuszczycę, od które słyszała, jak walczy z chorobą, to tak naprawdę nie była przygotowana na życie z chorobą autoimmunologiczną.

Minęło 13 lat, odkąd doświadczyłam mojego pierwszego nawrotu łuszczycy. Moja podróż bardzo różni się od mojej mamy, ale widzę też wiele podobieństw. Miała go na skórze głowy i na całym ciele. Cały czas to widziałam i pamiętam, jak poszła na solarium i naświetliła plamy światłem UV, naprawdę to pomogło mojej mamie. Jednak dla mnie ten lek spaliłby te obszary i spowodował swędzenie, więc zawsze czułam się bezradna. Jestem jedynym dzieckiem, któremu moja mama przekazała swój problem autoimmunologiczny. Szczęściara lol – czytamy.

Tłumaczy, że kiedy się przeziębiła w wieku 25 lat, pojawił się u niej pierwszy nawrót łuszczycy – plamy pojawiły się na brzuchu i nogach.

Na szczęście w tym czasie obok mnie mieszkał sąsiad, dermatolog. Pokazałam mu to, a on powiedział, żeby przyjść do jego  gabinetu. Dał mi zastrzyk kortyzonu i moja łuszczyna zniknęła na około pięć lat – opowiada Kim.

Kim Kardashian ciągle ma problemy z łuszczycą – na zdjęciach paparazzi widać wszystko

Choroba wróciła na jej trzydziestkę. Mieszkała wtedy w Nowym Jorku i nigdy tego nie zapomni, bo na otwarciu sklepu DASH w listopadzie miała na sobie lśniącą cekinową sukienkę z ich sklepu. Po tym wróciła do domu i nie mogła wytrzymać swędzenia.

Myślałam, że moja skóra jest wrażliwa na materiał sukienki, więc nie myślałam o tym zbyt wiele. A potem wróciłam do LA na pierwsze urodziny Masona i moja mama spojrzała na moją nogę i powiedziała, że ​​to zdecydowanie łuszczyca – czytamy.

Łuszczyca Kim Kardashian

Pisze, że dopiero wtedy zaczęła się jej przygoda z łuszczycą. Tłumaczy, że plamy są nieprzewidywalne, ale zawsze pojawiają się na prawej dolnej nodze. Cud nastąpił, kiedy Kim zaszła w ciążę, wszystko zniknęło.

To było niesamowite, ale potem wróciło. Na początku tego roku było bardzo źle – obejmowało całą moją twarz i większość ciała. Pewnej nocy obudziłam się, żeby skorzystać z toalety, i fizycznie nie mogłam odebrać telefonu. Pomyślałam, że może po prostu spałam dziwnie na rękach. Zasnąłem. Ale rano też nie mogła nawet wziąć szczoteczki do ręki. Ćwiczyłam dzień wcześniej, więc pomyślałem, że może naciągnęła mięśnie. Po dwóch dniach przypomniałam sobie, że muszę lecieć do Las Vegas po Jimmy’ego Kimmela, a ręce nadal bolały – pisze Kardashian.

Kim Kardashian pokazała twarz bez makijażu. Łuszczyca jej nie odpuszcza

Po powrocie do domu poszła od lekarza, bo pomyślała, że może dostała reumatoidalne zapalenie stawów. Zbadali jej szczegółowo  krew i potwierdziły się obawy, że ma reumatoidalne zapalenia stawów i tocznia. Po trzech dniach wróciła na badania i tym razem testy wyszły negatywnie, ale miała jedynie łuszczycowe zapalenie stawów.

Zanim wybuchło zapalenie stawów, spędziłam około czterech miesięcy na leczeniu się naturalnie – maści, kremy, serum, panki, wszystko, co było dostępne u dermatologa. Próbowałem nawet herbaty ziołowej, która smakowała jak smoła. Próbowałam soku z selera przez osiem tygodni. Potem robiłam sok z selera pomieszany z herbatą. Byłam po prostu wyczerpana tym wszystkim. Zmieniłem dietę na roślinną, którą do teraz stosuje – zdradza.

Zapewnia, że dopiero teraz poczuła się z łuszczycą wyjątkowo, ale zdarza się, że nie chce, aby to ją rozpraszało i zakrywa plamy makijażem. Zaznacza, że łuszczyca nie może zrujnować Twojego życia i musisz robić wszystko, żeby czuć się komfortowo.

Prowadzę zdrowe życie i staram się jeść jak najwięcej roślin i pić koktajle z mchu morskiego. Z całym stresem w życiu staram się, aby poświęcić czas dla siebie, aby być skoncentrowanym i ograniczyć stres do minimum – zakończyła Kim