Kim Kardashian (38 l.) choruje na łuszczycę, autoimmunologiczną, nieuleczalną chorobę skóry. Celebrytka obawia się także, że cierpi na inną, bardzo poważną dolegliwość.

Kim Kardashian choruje na toczeń? Na tę samą chorobę cierpi Selena Gomez

W niedzielę startuje nowy sezon show Keeping Up With The Kardashians. To już 17. seria odcinków o życiu klanu Kardashian – Jenner. Wydawałoby się, że ostatnio ich życie toczy się spokojnie. Tymczasem w zapowiedzi nowego sezonu pojawił się fragment z Kim, która odwiedza lekarza.

Dlaczego KIM KARDASHIAN już nie pije alkoholu?

Żona Kanye Westa boi się, że choruje na toczeń – autoimmunologiczną chorobę, z którą walczy między innymi Selena Gomez.

Co to jest toczeń?

Toczeń to bardzo poważne schorzenie – system odpornościowy chorego atakuje swoje własne narządy. W efekcie u chorego może występować zapalenie stawów, choroby nerek, płuc, serca, a także choroby krwi. Toczeń sprawił, że Selena Gomez musiała mieć przeszczepianą nerkę.

Teraz tej choroby bardzo boi się Kim. Celebrytka wyznała lekarzowi, że czuje ból stawów i bardzo się boi, że jest to jeden z objawów tej choroby.

OMG! Zobaczcie, co Kim Kardashian znalazła w paczce. To PRZERAŻAJĄCE

W zapowiedzi pojawia się też matka Kim. Kris Jenner pociesza córkę i upomina, by nie nakręcała się, tylko spokojnie poczekała na diagnozę lekarza.

Dodajmy, że Kim cierpi na inną chorobę autoimmunologiczną – łuszczycę. Ta również może objawiać się bólami stawowymi.

Kim Kardashian, fot. FORUM/Backgrid

 

Kim Kardashian, fot. Forum, Backgrid USA