Cezary Kucharski, były manager Lewandowskiego usłyszał zarzuty ws. gróźb stosowanych wobec piłkarza w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Miał szantażować Roberta, że ujawni nieprawidłowości podatkowe, żądając  za to 20 milionów euro.

Robert Lewandowski i Cezary Kucharski – niezakończony spór

Wyciekły zeznania Lewandowskiej: „Wpadłam w panikę, miałam koszmary”

Business Insider Polska ujawnił nagranie rozmowy Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim, które odbyło się w Restauracji Baczewski przy alei Christiana Szucha w Warszawie. Na nagraniu słyszymy, jak były manager piłkarza starszy, że jeśli zapłaci mu 20 mln euro to „będzie do końca życia chronił Lewandowskiego i jego żonę przed ujawnieniem, że są oszustami podatkowymi”

Teraz Business Insider Polska doszedł do kolejnych nagrań ze spotkania. Lewandowski nagrał rozmowę telefoniczną w lutym 2018 r. Panowie byli dopiero na początku rozstania: „To nie będzie bezbolesne, tak jak sobie Kamil czy ty wyobrażacie” – mówił Kucharski. Kamil Gorzelnik jest prawnikiem i prezesem spółki RL Management Lewandowskiego.

Były agent piłkarza odgrażał się, że teraz nie będzie sentymentalny i ostrzegał Roberta, że w pewnym momencie może się potknąć i mogą z tego wyjść duże problemy.

Bo ty kompletnie nie zdajesz sobie sprawy. Bo ty, powiem ci, masz słabych ludzi. Za chwilę ja ci pokażę, jakie konsekwencje są z działań twoich ludzi. Ale ja cię proszę tylko o to, żebyś nie miał o to do mnie pretensji, jak będę egzekwował to bez żadnych skrupułów – tłumaczy Cezary.

Robert Lewandowski z córkami

Pokój Klary i Laury Lewandowskich/fot. Instagram/_rl9

Prawnicy Lewandowskiego próbowali przygotować porozumienie. Z kolei Kucharski domagał się osobistego spotkania w piłkarzem. Adwokat agenta, Krzysztof Ways wyjaśniają w BI, że na zaawansowanym już etapie rozmów, w związku z finalizacją treści porozumienia między prawnikami, pełnomocnicy Cezarego Kucharskiego oczekiwali wyznaczenia przez Roberta Lewandowskiego terminu spotkania, ponieważ chcieli wpisać kwotę rozliczenia do porozumienia.

Wyciekło nagranie Lewandowskiego z Kucharskim. Padły mocne słowa

Pełnomocnik Lewandowskiego, prof. Tomasz Siemiątkowski uważa, że autorami projektu porozumienia byli prawnicy pana Kucharskiego, a jego klient chciał definitywnie zakończyć spory, więc nie widział żadnych przeciwwskazań, aby takie porozumienie podpisać.

Prawnicy pana Kucharskiego nigdy jednak nie zaproponowali kwoty, jaka miałaby się należeć panu Kucharskiemu. Kwotę miał zaproponować Kucharski na osobistym spotkaniu z Lewandowskim. Dalszą historię tejże propozycji już znamy – mówi prof. Tomasz Siemiątkowski.

Lista najbardziej wpływowych w polskim internecie według Forbes

Robert Lewandowski. Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Pierwsze spotkanie zaaranżowano w hotelu Kempiński w Monachium przez pełnomocników Lewandowskiego na początku września 2019 roku.

W rzeczywistości okazało się, że pan Robert Lewandowski spotykał się z panem Cezarym Kucharskim jedynie po to, aby nagrać obie rozmowy i w ten nielojalny sposób prowadzić spór w zakresie zasad wyjścia pana Cezarego Kucharskiego ze spółki RL Management i wzajemnych z tego tytułu rozliczeń, co potwierdzają nagrania z tego właśnie spotkania – stwierdza ]Ways.

Zbigniew Boniek o konflikcie Lewandowskiego z byłym agentem: „Kucharski jest spalony”

Piłkarz na spotkaniu z Kucharskim w Monachium i w Warszawie chce się dowiedzieć, dlaczego ma mu zapłacić. Rozmowę  można prześledzić TUTAJ.

Premier Donald Tusk, Robert Lewandowski i Cezary Kucharski. Fot. Artur Chmielewski / FORUM

Robert Lewandowski nowym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Fot. Grazyna Myslinska / Forum