Od roku mówiło się o niezgodzie pomiędzy księciem Harrym a księciem Williamem. Nikt jednak nie chciał w to wierzyć. Bracia od urodzenia blisko się trzymali i tworzyli wspólne projekty. Jednak po ślubie Meghan i Harrego wszystko zaczęło się sypać.

Kłótnia Williama i Harry’ego

William i Harry POKŁÓCILI się. Poszło o Meghan

Ostatnio sam książę Harry potwierdził w dokumencie ITV, że pomiędzy nimi były spięcia, bo zaczęli chodzić własnymi ścieżkami.

Jesteśmy braćmi, zawsze będziemy braćmi. W tej chwili z pewnością kroczymy różnymi ścieżkami, ale zawsze będę przy nim i, jak wiem, on zawsze będzie przy mnie. Bracia miewają dobre i złe dni – powiedział książę Harry.

Wypowiedź księcia poruszyła Brytyjczykami. BBC zaczęło dociekać w tej sprawie i dowiedziało się, że William po tym dokumencie przejął się bratem. Harry tłumaczył w dokumencie, że myślał, że najgorsze ma już za sobą, ale nagle wróciło wszystko na nowo: „Częścią tej pracy jest przybieranie odważnego wyrazu twarzy, zarówno w moim przypadku jak i mojej żony, ale jest wiele bolesnych rzeczy szczególnie, gdy większość z nich nie jest prawdziwa„.

Między Kate i Meghan wybuchła WOJNA. William i Harry próbują je pogodzić!

Jak donosi „DailyMail”, teraz bracia przechodzą kolejny kryzys – w Zamku Windsor toczy się rozmowa na temat podziału majątku i władzy między dwoma książętami. Rodzina królewska, zamiast jednoczyć braci, wbija między nimi jeszcze większy klin. Królowa i książę Karol byli pewni, że narodziny dziecka zmniejszą różnice pomiędzy parą książęcą Sussex a Cambridge.

Relacje Williama i Harry’ego

Pierwsze ich spięcie było jeszcze przed ślubem, kiedy William jako pierwszy wyraził niezadowolenie z tak szybkiej decyzji Harry’ego o ślubie. William i Kate pobrali się dopiero po 8 latach związku!

Bliscy z kręgu rodziny królewskiej tłumaczą, że Harry jako wrażliwy charakter rozumiał to nie jako przestrogę, a krytyk. Harry oskarżył wtedy brata o brak wsparcia z jego strony, podczas gdy Kate walczyła o Meghan.

Książę Harry oficjalnie KOMENTUJE doniesienia o konflikcie z Williamem. Wcale nie zaprzeczył

Po ślubie nastąpiły kolejne wstrząsy w rodzinie, kiedy okazało się, że Harry i Meghan wyprowadzają się z Pałacu Kensington, gdzie mieszkali obok Williama i Kate. Następni rozdzielili swoją działalność charytatywną – Harry i Meghan założyli własną fundację.

Warto zwrócić uwagę, że są to tylko publiczne przykłady na to, że pomiędzy braćmi nie jest najlepiej. Nie wiemy jednak co dzieje się za kulisami, a na pewno miały miejsce inne znaczące przykłady.

Kate i William opóźniają swoje wakacje, żeby nie spotkać Meghan i Harry’ego – obrazili się za TE słowa o dzieciach

„DailyMail” dowiedział się też, że książę Sussex przez wiele lat miał wielu wiernych przyjaciół, z którymi dzisiaj już nie ma kontaktu. Między innymi koledzy ze szkolnych ławek, którzy byli największym wsparciem po śmierci księżnej Diany. Ojciec jednego z nich powiedział mediom, że Harry przebywał często w jego domu i był bardzo mile widzianym gościem przez wiele lat, a potem pewnego dnia kontakty zostały przerwane.

William po ostatnim wywiadzie Harry’ego jest zakłopotany. Uważa, że brat nierozsądnie podchodzi do mediów. On również miał kilka trudnych chwil w mediach, jak na przykład Kate sfotografowana w topless przed ślubem. Zamiast krytykować media, tak jak Harry podczas podróży do Afryki Południowej, William przestał z nimi rozmawiać podczas trasy do Pakistanu.

Richard Pohle/Pool via REUTERS

Forum, Mega Agency

Jeff Spicer/Pool via REUTERS

REUTERS

MEGA

James Whatling / MEGA

REUTERS/Hannah McKay

James Whatling / MEGA

BACKGRID