Odkąd Edward Miszczak został dyrektorem programowym Polsatu, w stacji rozpoczęły się prawdziwe czystki. Jednymi z pierwszych decyzji jako szefa stacji było zwolnienie znanych gwiazd, a wśród „ofiar” porządków Miszczaka znaleźli się między innymi Katarzyna Skrzynecka, Michał Wiśniewski i Krzysztof „Kris” Adamski z „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Katarzyna Dowbor z programu „Nasz nowy dom”.

Prócz tego Edward Miszczak (przez internautów coraz częściej nazywany „Edwardem Niszczakiem”) zawiesił kolejny sezon „Tańca z Gwiazdami” oraz przeniósł „Love Island. Wyspa miłości” z głównej anteny do TV4. Następnie z anteny Polsatu zniknął program „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”, a na jego miejsce zaproponowano nowy program kulinarny „Para do Gara”.

Większość wprowadzonych przez niego zmian okazała się jednak całkowitą klęską – zaproponowane przez Miszczaka dwa nowe programy: „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska”, które miały stać się prawdziwymi hitami, zamiast tego okazały się klapą ze słabą oglądalnością. Ostatecznie reality-show o najbogatszych Polkach zniknęło z anteny. Również „Nasz nowy dom” z nową prowadzącą Elą Romanowską mógł się pochwalić słabszymi wynikami niż przed zwolnieniem Katarzyny Dowbor. Mimo to niezrażony swoimi klęskami Miszczak-Niszczak kontynuował zmiany w Polsacie i już jakiś czas później informowaliśmy o tym, że dyrektor programowy stacji postanowił zdjąć z anteny uwielbiany przez widzów „Kabaret na żywo”.

Edward Miszczak będzie miał kłopoty? Kolejny program znika z ramówki Polsatu

Polsat odsuwa Edwarda Miszczaka od władzy

Teraz okazuje się, że wszystkie „dobre zmiany” w Polsacie mogą zaważyć na dalszych losach Edwarda Miszczaka. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal ShowNews, dyrektor ma zostać odsunięty od ważnych decyzji związanych z przyszłością stacji:

Na razie odsunięto go od decyzyjności przy tworzeniu wiosennej ramówki stacji. Owszem, wciąż ma na nią wpływ, ale jedynie jako „konsultant” – czytamy w serwisie, a jeden z pracowników Polsatu dodaje: Edward Miszczak traci wpływy i możliwość wyboru nowych twarzy stacji. Został odsunięty od tworzenia ramówki wiosennej. Jest tylko konsultantem. Ale wiadomo, Polsat milczy. Oficjalnie niby ciągle rządzi Miszczak, ale w praktyce ramówkę przygotowują Katarzyna Wajda i Stanisław Janowski.

Prócz tego jak przekazał serwis, ze stacji najprawdopodobniej zniknie również „Taniec z Gwiazdami” z powodu braku chętnych do udziału w show. Informator portalu przyznał, że nadciągają bardzo ciężkie czasy nie tylko dla Polsatu, ale wszystkich stacji telewizyjnych, które mierzą się z coraz gorszą oglądalnością:

Trudno od razu publicznie napiętnować Miszczaka, ale jednak to, co się wydarzyło teraz jesienią, to niewypał. W ogóle każda telewizja po tej jesienne ramówce słabo wypadła i zastanawia się, co dalej. To oczywiście żadne wytłumaczenie, bo w Polsacie miało być lepiej. Teraz ważą się losy wielu programów. Co zostanie? Raczej „TTBZ”, bo oglądalność poszła w górę. Szukają teraz gwiazd, aby zrobić największe gwiazdy poprzednich edycji. A „TzG” to wielka niewiadoma. Jest kilka pomysłów, włącznie ze sprzedażą do innej stacji

Sromotna klęska Edwarda Miszczaka w Polsacie? Dwa nowe programy zmieniają godziny emisji

pasekkozak

Edward Miszczak wpadł na genialny pomysł. Takiego reality show w Polsce jeszcze nie było

scena z: Anna Cieślak, Edward Miszczak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Anna Cieślak, Edward Miszczak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Edward Miszczak, Agnieszka Hyży, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Anna Cieślak, Edward Miszczak, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Anna Cieślak, Edward Miszczak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Anna Cieślak, Edward Miszczak, SK:, , fot. Gałązka/AKPA