Komediowy serial o życiu amerykańskiej rodzinie nieudaczników pokochały miliony na całym świecie. 5 kwietnia 1987 roku stacja FOX wyemitowała pierwszy odcinek „Świata według Bundych” (ang. „Married with children”), a produkcja doczekała się 259 odcinków i 11 sezonów. Serial w krzywym zwierciadle przedstawiał losy rodziny Bundych: sfrustrowanego sprzedawcy butów Ala Bundy’ego, jego leniwej żony Peggy, wiecznie walczącej ze sobą dwójki nastoletnich dzieci – Buda i Kelly oraz psa Bucka. Niestety, produkcja nigdy nie doczekała się oficjalnego zakończenia – zamiast tego serial po prostu zniknął z anteny po 11. sezonie.

Na pewno oglądaliście Świat według Bundych. Jak dziś wygląda serialowa Peggy?

„Świat według Bundych” powróci po 26 latach w wersji animowanej?

Choć przez lata powstało kilka prób reaktywacji serialu, wszystkie zakończyły się fiaskiem. Czy tak będzie i tym razem? O tym przekonamy się już wkrótce, ponieważ powstał pomysł na zupełnie nową wersję „Świata według Bundych” – jak czytamy na niemieckim portalu poświęconym serialom, powstał pomysł, by serial powrócił w… animowanej wersji:

W planach jest animowana wersja Married with Children [w Polsce, Świat według Bundych, red.] aka Awfully Nice Family. Aktorzy również zostaną ponownie zaangażowani. To nie pierwsza próba powrotu. Po raz kolejny nadszedł czas na odrodzenie kultowego sitcomu. Co roku pojawiają się plotki i doniesienia na ten temat. Na przykład w 2014 roku powstawał spin-off z Budem Bundym (David Faustino). Tam potomstwo Bundych powinno wrócić do domu swoich rodziców, kiedy wygrali na loterii i przeprowadzili się do Las Vegas. Jednak ten projekt nie posunął się zbyt daleko.

Do animowanej wersji serialu powróciliby również oryginalni aktorzy (Ed O’Neill, Katey Sagal, Christina Applegate i David Faustino), tym razem w wersji dubbingowej. Showrunnerem i scenarzystą zostałby Alex Carter, twórca słynnego serialu „Family Guy”. Prócz tego, do reaktywowanego serialu powróciłaby równie kultowa piosenka Franka Sinatry „Love and Marriage”.

Co sądzicie o takiej wersji „Świata według Bundych”?

pasekkozak