O wypadkach drogowych słyszy się niemal codziennie. Niedawno głośno było na przykład o fatalnym finale ślubu jednej z influencerek, Martyny Kaczmarek. Jej weselni goście uczestniczyli w zdarzeniu, podczas którego dwie osoby zmarły, a 4-letnie dziecko zostało ciężko ranne. Dziś natomiast czerwoną lampkę zapala nam Maciej Dowbor. Dlaczego?

Maciej Dowbor już tak nie wygląda! Ale zmiana!

Maciej Dowbor cudem uniknął wypadku drogowego

Nie jest żadną tajemnicą, że większość wypadków drogowych dzieje się albo poprzez prowadzenie pojazdu pod wpływem różnego rodzaju używek albo na skutek zmęczenia lub brawury. I choć sami możemy zachowywać się zgodnie z przepisami, nigdy nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, co zrobi na jezdni inny człowiek. Trzeba jednak za każdym razem zachowywać maksymalną czujność. Niedawno na własnej skórze przekonał się o tym Maciej Dowbor. Prezenter jechał samochodem z córką. I choć poruszali się oni w sposób prawidłowy, nagle – na czerwonym świetle – zajechał im drogę inny pojazd. Na szczęście dziennikarz zdążył zareagować i niemal cudem uniknął zderzenia. Ku przestrodze opublikował w sieci nagranie z tego wydarzenia.

UWAGA‼️Miejcie oczy dookoła głowy ‼️ Nigdy nie wiesz, kiedy ktoś spróbuje Cię zabić albo przynajmniej zrobić krzywdę Tobie i Twojej rodzinie! Wczoraj pirat drogowy w białej furgonetce wjechał na czerwonym świetle prosto przed moją maskę samochodu!! (Ja jadę samochodem – nie motocyklem)! Tylko jakimś cudem udało mi się odbić i wyhamować! Jechałem z moją córką i nie ukrywam, że byłem roztrzęsiony. A teoretycznie w mieście jest bezpieczniej niż na trasie! Dobrze, że jechałem wolno, bo nie byłoby co zbierać. Czy powinienem zgłosić faceta na policję czy też olać temat, bo tylko się wpakuję w zbędne zamieszanie?! Dziękuje kierowcy motocykla za pomoc i przekazanie video. Zawsze byłem sceptyczny co do rejestratorów jazdy, ale po wczorajszej akcji mam zamiar sobie zainstalować kamerkę!! Choćby po to, żeby później nie było wątpliwości co i jak – pisze Maciej Dowbor.

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska proszę fanów o pomoc. Skradziono im drogi samochód

Patrząc na nagranie trudno nie mieć na skórze ciarek. Dobrze, że wszystko skończyło się tylko na strachu. A wy co zrobilibyście na miejscu Macieja? Zgłosilibyście sytuację na policji?