W niedzielę wieczorem Anna Gacek, dziennikarka radiowej Trójki, która w stacji pracowała prawie 20 lat, poinformowała swoich fanów, że została zwolniona z pracy.

Gacek została zwolniona w trybie natychmiastowym.

Anna Gacek ZWOLNIONA z radiowej Trójki – po 19 latach żegna się z rozgłośnią

Rzeczniczka prasowa PR twierdzi, że Gacek nie została zwolniona, tylko wygasła jej dotychczasowa umowa o pracę:

Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu. Szanujemy ten wybór i życzymy red. A Gacek wszelkich sukcesów w nowych przedsięwzięciach. Przypisywanie odpowiedzialności za tę osobistą decyzję innym osobom jest jednak nieuzasadnione i niewłaściwe – powiedziała Ewelina Steczkowska.

Zaskoczeni, a nawet zszokowani są nie tylko słuchacze trójki, ale i całe środowisko – artyści i dziennikarze. Sprawa wydaje się bulwersująca, bo zwolenieni Gacek jest kolejnym z serii roszad personalnych, jakie Polskie radio przeprowadziło w ostatnim czasie.

Jaki był powód ZWOLNIENIA Anny Gacek z radiowej Trójki? Dziennikarka straciła pracę w trybie natychmiastowym

Z Anną Gacek solidaryzuje się ikona dziennikarstwa muzycznego w Polsce, Wojciech Mann, który z Trójką jest związany od jej początku. Mann nagrała wspólnie z Anną Gacek wideo, w którym zapowiedział, że nie poprowadzi wtorkowej audycji „W tonacji Trójki”. Do te pory program ten Mann prowadził razem z Anną Gacek.

Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z państwem we wtorki w audycji „W Tonacji Trójki” – mówi Gacek.

Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie – dodał Wojciech Mann.

Postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia – zakończył dziennikarz tłumacząc swoją nieobecność w programie.

Wojciech Mann na antenie Trójki zaliczył wulgarną wpadkę

Jak podaje portal Wirtualnemedia, pozostali dziennikarze nie chcą brać zastępstwa za Gacek w godzinach, w których emitowano jej audycje.

Nieoficjalnie mówi się, że zwolnienie Gacek ma być próbą sprowokowania do odejścia z trójki Wojciecha Manna.

Jest niewygodny, udziela wywiadów „Gazecie Wyborczej”, zaprasza Piotra Bukartyka, z którym czasem śmieją się z rzeczywistości politycznej. Wyrzucić go nie można, bo to legenda. Więc uderzono w Ani, licząc, że Mann sam odejdzie – mówi anonimowo jeden z dziennikarzy Trójki w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.

View this post on Instagram

Kilka słów ode mnie i od Wojciecha Manna.

A post shared by Anna Gacek (@annaagnieszkagacek) on

scena z: Wojciech Mann, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Anna Gacek, Malik Bendjelloul, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Anna Gacek, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Wojciech Mann, SK:, , fot. Gałązka/AKPA