Marina Łuczenko-Szczęsna (30 l.) wyjawiła na swoim Instagramie jak wygląda krok po kroku jej dzienny makijaż. Artystka dokładnie pokazała produkty jakie używa, a efekt końcowy wygląda rewelacyjnie. Nie przerysowana, a delikatnie podkreślona uroda. Koniecznie sprawdźcie same.

Wewnątrz nowojorskiej łazienki Jessici Mercedes. Czego używa polska blogerka? (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Dzienny makijaż Mariny Łuczenko-Szczęsnej

Marina przyzwyczaiła swoje fanki do naturalnego i stonowanego makijażu. Bardzo rzadko można zobaczyć artystkę w full make-up’ie. Łuczenko-Szczęsna NIGDY nie maluje dolnych rzęs, przez co jej twarz wygląda bardziej delikatnie. Dodatkowo Marina jest posiadaczką idealnej cery, na której trudno doszukać się jakiegokolwiek przebarwienia.

Marina zdradziła, ile WAŻY. Powiedziała też, jak się odżywia

Na swoim InstaStory pokazała krok po kroku jak robi swój słynny make-up no make-up, a wbrew pozorom takie makijaże są najtrudniejsze – bo trzeba znać umiar i delikatnie podkreślić naszą urodę.

Marina Łuczenko-Szczęsna pokazuje fankom, jak zrobić delikatny makijaż inspirowany jej codziennym malowaniem.

screen, Instagram/marina_official

Codzienny makijaż Małgorzaty Rozenek-Majdan. Ilość użytych produktów przeraża!

Marina makijaż dedykowany dla cery suchej zaczyna od przygotowania twarzy. Nakłada delikatne serum od bareMinerals, które wspiera promienną, odporną i młodzieńczo wyglądającą skórę. Cenę i dostępność tego produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Marina Łuczenko-Szczęsna pokazuje swój makijaż dzienny.

Marina Łuczenko-Szczęsna, screen Instagram/marina_official

Gdy cera jest przygotowana na dalsze etapy makijażu, wokalistka sięga po krem koloryzujący, który tak jak kremy bb dale lekkie krycie a przy tym pielęgnuje okolicę pod oczami. Po takich produktach nie spodziewajmy się hardcorowego krycia, krem ma większe działanie pielęgnujące i rozjaśniające.

Marina Łuczenko-Szczęsna pokazuje makijaż krok po kroku.

Marina Łuczenko-Szczęsna, screen, Instagram/marina_official

Marina rezygnuje na co dzień z ciężkich podkładów i sięga jedynie po korektor. Następnym krokiem jest upudrowanie cery, by się nie świeciła – Łuczenko w tym celu stosuje puder transparentny i co ważne, używa go tylko na strefę T (czoło, nos broda) a policzki i okolice pod oczami zostawia nie upudrowane.

Marina Łuczenko-Szczęsna

screen, Instagram/marina_official

Marina pokazuje swój dzienny makijaż krok po kroku

Rozświetlacz i brązer są tajną bronią wokalistki. Marina używa luksusowego bronzera od Toma Forda (cena i dostępność TUTAJ) i podkreśla nim policzki, czoło i nos – robiąc delikatne kontrowanie, ale nie w stylu Kim Kardashian, gdzie linie są ostre a bardziej jak zdrowe muśnięcie słońcem. Do tego używa puchatego pędzla, który mniej precyzyjnie nałoży produkt.

Szczęsna delikatne przyciemnia również załamanie powiek, ale wszystko ma wyglądać na naturalne bez ostrych linii.

Marina Łuczenko-Szczęsna pokazuje jak nakładać brązer na twarz.

Marina Łuczenko-Szczęsna, screen, Instagram/marina_official

Rozświetlacz nie jest polecany dla osób, które mają problem z trądzikiem bo jeszcze bardziej uwydatnia te miejsca. Jednak Marina nie ma tego problemu a rozświetlacza używa na kości policzkowe, nos, skronie i nad ustami.

Podkreślanie łuku kupidyna jest ulubionym trikiem wszystkich modelek na optyczne powiększenie ust. Marina rozświetlacz kocha za efekt jaki robi na skórze, czyli mokrą taflę.

Marina Łuczenko-Szczęsna

screen, Instagram/marina_official

Ostatnie kroki w makijażu to brwi i usta. Do podkreślenia włosów wokalistka używa kredki z Rossmana, która kosztuje zaledwie kilkanaście złotych. Pomalowane brwi są w stanie zmienić całą oprawę oka.

screen, Instagram/marina_official

Marina praktycznie nigdy nie pokazuje się w czerwonych ustach, zdecydowanie lepiej czuje się w odcieniach nude i jasnych różach. Nawet na co dzień artystka delikatnie podkreśla usta kredką, dzięki czemu są pełniejsze.

screen, Instagram/marina_official

Makijaż Mariny nie wygląda na skomplikowany. Łuczenko-Szczęsna skupia się na podkreśleniu tego, co uważa za najładniejsze i nie nakłada zbędnych warstw na twarz.

Zamierzacie odtworzyć ten makijaż u siebie?

Podoba się Wam taka wersja dziennego makijażu?

Dajcie znać co myślicie w komentarzach.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Koronawirus RUJNUJE biznesy kosmetyczne? (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Kosmetyczne HITY redaktorek Kozaczka: każda z nas ma INNĄ cerę – jak o nią dbamy? (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Jak działają peptydy na naszą skórę i dlaczego WARTO włączyć je do pielęgnacji? (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Marina Łuczenko-Szczęsna cała na biało wychodzi ze studia telewizyjnego.

scena z: Marina Łuczenko-Szczęsna, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Marina Łuczenko-Szczęsna pozuje na ściance.

scena z: Marina Łuczenko-Szczęsna, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA