Michał Wiśniewski usłyszał zarzuty, za które grozi mu nawet 10 lat więzienia. Dziś prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga oskarżyła go o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 złotych. Piosenkarz miał w znacznym stopniu zawyżyć swoje zarobki, a także podać nierzetelne dane osoby poręczającej wysokość dochodów.

Michał W. usłyszał zarzuty. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat!

Michał Wiśniewski odpowiada na zarzuty

Informacja ta wstrząsnęła światem show-biznesu i jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać kolejne artykuły z nagłówkami „winny!” lub „skazany!”. Sprawa wymknęła się spod kontroli na tyle, że głos zabrał sam lider Ich Troje i wystosował dramatyczny apel do zarówno swoich fanów jak i przeciwników.

Szanowni Państwo, nazywam się Michał Wiśniewski i choć czarny kolor świetnie komponuje się z czerwonym, prosiłbym o niezasłanianie mojej twarzy paskiem. Do postawionych mi, zgodnie z prognozami mediów, zarzutów nie przyznałem się.
Michał Wiśniewski w dalszej części posta zamieszczonego na Facebooku informuje, że dostał karę od mediów i świat show-biznesu wydał na niego wyrok:
Zdajecie sobie sprawę, iż publikacjami już wydaliście wyrok. Nie wystarczy napisać „grozi mu”, aby większość odczytała to jednoznacznie. (…) Ja tę karę od mediów dostałem już dziś, mimo tego, że czuję się absolutnie niewinny. (…) Proszę o nienękanie mnie i mojej rodziny.
Apel zwieńczyło dramatyczne, czarno-białe zdjęcie Michała Wiśniewskiego w deszczu, na którym krople na jego twarzy przypominają płynące łzy.

Michał Wiśniewski z byłą żoną wyłudził pożyczkę? Artysta odpowiada!

Fani w komentarzach natychmiast zaczęli pocieszać swojego idola:

Trzymam kciuki,będzie dobrze 👍

Byłem z tobą od pierwszego i pozostanę do ostatniego dźwięku . Powodzenia Michał

Michał trzymaj się ♥ jestem z tobą i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy 🤞

Pola Wiśniewska, Michał Wiśniewski, Vivienne Vienna Wiśniewska, fot. Gałązka/AKPA

Michał Wiśniewski pozuje na ściance.

Michał Wiśniewski pozuje na ściance, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA.