Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę cały świat na moment wstrzymał oddech. Gdy pierwszy szok minął, wszyscy włączyli się do pomocy naszemu objętemu wojną sąsiadowi. Zarówno polscy jak i zagraniczni celebryci stanęli na wysokości zadania i dzień w dzień robią wszystko, co w ich mocy, by na różne sposoby pomagać Ukrainie i uchodźcom.

Również wiele znanych marek całkowicie odcięło się od rosyjskich działań i wycofało swoje produkty z terenów Rosji. Ostatnio głośno zrobiło się o Robercie Lewandowskim, który rozwiązał swój opiewający na 5 milionów euro kontrakt z Huawei, gdy pojawiła się informacja, jakoby chiński koncern wspierał Rosję w odpieraniu ataków cybernetycznych.

Anna Lewandowska przyjmie uchodźców z Ukrainy! Pokazała gdzie będą mieszkać

Natasza Urbańska MARTWI SIĘ o przyjaciół z Rosji

Decyzję Lewandowskiego pochwaliła piosenkarka Natasza Urbańska, która po koncercie dla Ukrainy udzieliła wywiadu serwisowi Jastrząb Post:

Te gesty są bardzo ważne. Wszyscy o tym słyszeliśmy. Taka osoba medialna, która wykonuje taki gest, to rozchodzi się to na cały świat. To jest jakaś informacja. I myślę, że to jest ok.

Jednocześnie artystka wyraziła swoje obawy o pogarszającą się sytuację w Rosji. Jak twierdzi ma tam wielu przyjaciół:

Sankcje nałożone na Rosję są jakąś drogą. Są jakimś rozwiązaniem. Myślę, że tu trzeba działać dużo drastycznej. Jak najbardziej popieram takie decyzje. Jednak z drugiej strony mamy też przyjaciół w Rosji, bo to nie jest Rosja kontra Ukraina. To jest Putin, szaleniec kontra Ukraina.

Natasza Urbańska wyznała, że z dnia na dzień na terenie Rosji panuje coraz większy terror i odcięcie od informacji, a kraj jest podzielony na dwie skrajne frakcje:

Mamy przyjaciół w Rosji, z którymi jeszcze mamy kontakt. Chociaż Galina Polidyja powiada, że za chwile im odetną internet, za chwilę w ogóle nie będą mieli informacji. Nic nie ma w sklepach. Ona zrobiła zapasy lekarstw na 3 miesiące dla Jurija Riaszencewa, wielkiego poety rosyjskiego, ale za chwile to się skończy. A oni nawet nie mogą wyjść protestować, bo zamkną ich do więzienia na 15 lat. Są zastraszeni. Rosja jest kompletnie podzielona, bo jest ta frakcja, która wierzy w to, bo ogląda tylko rządkową telewizję, gdzie jest propaganda. No i jest ta połowa, która protestuje i wie o tym, że trafi do więzienia.

Na koniec piosenkarka wyraziła swoje wsparcie również dla Ukrainy:

To jest ogromna tragedia i katastrofa dla ludzkości, dla nas wszystkich, dla Ukraińców. I to, że my możemy przyczynić się, żeby im troszkę pomóc, to jest to piękne. Dziękuję wszystkim, którzy wykonują ten gest.

Janusz Józefowicz i Natasza Urbańska o małżeństwie z 13-letnim stażem: „Nie pijemy sobie z dzióbków”

scena z: Natasza Urbańska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Natasza Urbańska, fot. Podlewski/AKPA

Jak Natasza Urbańska podchodzi do afery wokół koncertu TVP? Wiadomo, ile zarobiła!

Natasza Urbańska na ściance

Natasza Urbańska/fot. AKPA

Natasza Urbańska na ściance

Natasza Urbańska/fot. AKPA

Natasza Urbańska na ściance

Natasza Urbańska/fot. AKPA