1 grudnia Elon Musk zawiesił konto Kanye Westa na Twitterze, twierdząc, że raper naruszył zasadę platformy dotyczącą podżegania do przemocy.

Elon Musk wyrzucił Kany’ego Westa z Twittera

Po raz drugi w ciągu mniej niż dwóch miesięcy Kanye West został wyrzucony z Twittera. Jego ostatnie zawieszenie jest dziełem nowego właściciela platformy, Elona Muska, który zawiesił „Ye” wieczorem 1 grudnia.

Elon Musk sprzedaje perfumy o zapachu TEGO!

Po tym, jak jeden z  użytkowników Twittera błagał Elona, by ten „przywrócił Kanye”, dyrektor generalny odpowiedział:

„Starałem się jak mogłem. Mimo to ponownie naruszył naszą zasadę zakazującą podżegania do przemocy. Konto zostanie zawieszone”.

Elon nie określił dokładnego tweeta, przez który Kanye został wyrzucony z Twittera. Jednak wcześniej tego wieczoru raper opublikował „zmieniony obraz Gwiazdy Dawida ze swastyką w środku”, według CNN. Ten tweet pojawił się zaledwie kilka godzin po tym, jak pojawił się w podcaście Alexa Jonesa i wypluł więcej antysemickiej nienawiści, w tym wypowiedzi o tym, jak kocha Hitlera i nazistów”.

Kanye West wraca na Twittera z wpisem „shalom” sześć tygodni po tym, jak dostał zakaz za antysemickie treści

Wcześniej wygłaszał podobne antysemickie komentarze, przez co pierwotnie został wyrzucony z Twittera i Instagrama w październiku (jego konto na Twitterze zostało przywrócone przez Elona w połowie listopada, zanim zostało ponownie zawieszone).

Oprócz zawieszenia w mediach społecznościowych, Kanye stracił również partnerstwo z Adidasem z powodu swoich nienawistnych i niewrażliwych uwag. Marka zerwała z nim współpracę pod koniec października.

 

December 2, 2022,Forum

December 2,  Forum