Dziś swoje 41. urodziny świętuje Joanna Krupa. Od czasu „Top Model” fotomodelka funkcjonuje u nas jako „Dżoana”. Ma grono wielbicieli, ostry język i derce na dłoni – szczególnie dla zwierząt, w obronie których staje od wielu lat.

Ciekawostki o Joannie Krupie

Ile ma lat Joanna Krupa? Gdzie się urodziła?

Modelka urodziła się 23 kwietnia 1979 roku w Warszawie. Mając pięć lat wyjechała z Polski – razem z rodziną zamieszkała w Chicago. Mieszkała tam z mamą i młodszą siostrą, Martą. Będąc dziewczynką trenowała taniec klasyczny, jako nastolatka zainteresowała się modelingiem. Miała 13 lat, gdy mama pozwoliła jej zapisac się do szkoły dla modelek.

Joanna Krupa na początku kariery w Hollywood

Wiecie, że Joanna miała w przeszłości pseudonim? Jako Regina Bartkowski wystąpiła w reality show „Zostań laską Snoop Doga (Girls Gone Wild)”. W późniejszych latach Joanna jeszcze kilka razy pojawiała się na planie reality show i reklam. Aktorką jednak nigdy nie została.

Karierę w fotomodelingu Krupa zaczęła od powiększenia biustu.

Wymiary Joanny Krupy – wzrost, waga, wielkość biustu

Dżoana nie jest bardzo wysoka, nie mogłaby raczej chodzić po wybiegach, ale ze swoim 1,70 m i wspaniałą figurą idealnie pasowała do fotomodelingu. Krupa waży 52 kg, po powięszeniu biustu nosi miseczkę C.

Joanna krupa w 2005 roku

Joanna krupa w 2005 roku, fot. Reuters Photographer / Reuters / Forum

Joanna Krupa w magazynach dla mężczyzn

Wielką popularność przyniosły Krupie sesje do magazynów dla panów. W 2005 roku wystąpiła w sesji dla amerykańskiego „Playobya”, pojawiła się na okłądkach CKM, FHM, GQ, Stuff, a także w Cosmopolitan, InStyle, Viva! i Grazia.

W 2007 roku Joanna Krupa znalazła się wśród 25 najbardziej seksownych kobiet świata według Playboya.

Joanna Krupa na planie sesji zdjęciowej reklamująca bieliznę

Joanna Krupa na planie sesji zdjęciowej reklamująca bieliznę, fot. PLANET PHOTOS / Planet / Forum

Joanna Krupa w obronie zwierząt

Modelka bardzo często bierze udział w kampaniach nagłaśniających przemoc wobec zwierząt i ich nieludzkie traktowanie. Krupa jest przeciwniczką noszenia futer – z tego powodu krytykowała wiele gwiazd, które noszą naturalne futra – między innymi Anję Rubik, Annę Muchę, Weronikę Rosati i Kim Kardashian. Rodzina Kardashianów znalazła się na celowniku Dżoany właśnie z powodu noszenia futer i skór zagrożonych zwierząt.

Joanna Krupa na imprezie Maxima w 2008 roku

Joanna Krupa na imprezie Maxima w 2008 roku, fot. MICHAEL GERMANA / Globe / Forum

Mężczyźni w życiu Joanny Krupy – pierwszy mąż, rozwód

Joanna Krupa po raz pierwszy wyszła za mąż 13 czerwca 2013 roku. Jej mężem był przystojny brunet, Romain Zago. Para wydawała się idealną, ale 4 lata po ślubie rozwiodła się. Zago tak mówił o Joannie:

Żadna kobieta nie może równać się z Joanną. Ona jest marzeniem każdego mężczyzny. Jest inteligentną, samodzielną, niezależną kobietą sukcesu, która przy tym jest piękna. Żeby nie było tak słodko to dodam, że kiedy czegoś chce potrafi czasem być prawdziwym wrzodem na tyłku. Ale nie ma i nie było innej osoby w naszym związku. Chciałem zaznaczyć, że za nasze rozstanie odpowiada moja złość. Odległość jaka nas dzieliła, tworzyła dystans.

Były mąż Joanny Krupy szczerze, dlaczego chciał ROZWODU

Wśród powodów rozstania były mąż modelki wskazywał brak intymności w ich związku. Zago widział ich małżeństwo raczej jako dobrze prosperujący biznes:

Bardzo się wspieraliśmy. Jeśli ktoś chciał walczyć z Asią, w parze szła wojna ze mną i vice versa. Ale małżeństwo nie polega tylko na wspieraniu się, przyjaźni i biznesie. To też intymność, czas dla siebie z dala od telefonów komórkowych i pracy, czego my nie potrafiliśmy zrobić. I doszliśmy do miejsca, w którym wszystko spieprzyliśmy. Muszę przy tym większość winy wziąć na siebie – mówił Zago po rozwodzie.

Joanna Krupa z pierwszym mężem, ROmainem Zago, 2009 rok

Joanna Krupa z pierwszym mężem, ROmainem Zago, 2009 rok, fot. Zavar / NPG / Forum

Rok po rozwodzie Krupa zaręczyła się z Douglasem Nunesem. Zaręczyny odbyły się w marcu, a ślub Krupy i Zago – w lipcu. W sierpniu para powiedziała sobie „tak” przed ołtarzem podczas pięknej uroczystości zroganizowanej w Krakowie. Na ślubie Joanna wystąpiła w minimalistycznej sukni od polskiej projektantki, Sylwii Romaniuk.

Krupa i jej mąż mieszkają w Los Angeles. 2 listopada 2019 roku gwiazda została mamą – okazało się, że nie były jej nawet potrzebne zamrożone kilka lat wcześniej jajeczka. Modelka zaszła w ciążę naturalnie:

Mieliśmy szczęście, że to szybciutko się stało, po weselu, tak, jak planowaliśmy – mówiła Joanna.

Joanna Krupa i jej mąż, Douglas Nunes

Joanna Krupa i jej mąż, Douglas Nunes, fot. MEGA / The Mega Agency / Forum

Odkąd na świecie pojawiła się córeczka Joanny i Douglasa, Asha-Leigh, mama kompletnie oszalała na jej punkcie. Widać, że spełnia się jako mama i żona.

 

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Joanna krupa w 2004 roku

Joanna krupa w 2004 roku, fot. Fred Prouser / Reuters / Forum

Joanna Krupa w 2004 roku

Joanna Krupa w 2004 roku, fot. Fabrizio Bensch / Reuters / Forum

Joanna Krupa w ciąży, 2019 rok

Joanna Krupa w ciąży, 2019 rok. fot. Perez / X17 / Forum