1 lipca 2021, księżna Diana skończyłaby 60 lat! W związku z tym w Wielkiej Brytanii, ale i na świecie, planowane są z tego powodu specjalne wydania magazynów, czy premiery filmów dokumentalnych. Z zajawki jednego właśnie dokumentu, dowiadujemy się, o czym ze swoim przyjacielem rozmawiała Diana, niedługo przed wypadkiem.

Meghan Markle i księżna Diana miały ten sam problem z królową Elżbietą

Richard Kay to reporter królewski i przyjaciel księżnej Diany, który w  brytyjskim dokumencie „Diana”, wspomina rozmowę telefoniczną, która okazała się być jej ostatnią, „Rozmawiałem z nią tamtej nocy”, na niedługo przed tym jak 36-letnia matka Williama i Harrego zginęła w wypadku samochodowym, który spowodowany został przez pościg paparazzi.

„[Policja] powiedziała, że ​​ostatni telefon, który wykonała, był do mnie. chciała wrócić z Paryża i zobaczyć swoich chłopców (…) Była zdesperowana, by spróbować zacząć od nowa i zrobić coś innego ze swoim życiem”, powiedział Kay, „Pragnęła pracować nad nowym rodziny królewskiej, bardziej nowoczesnej”.

Wróżka księżnej Diany przewiduje losy małżeństwa Harry’ego i Meghan. Tak to się skończy

W rzeczywistości Diana nigdy nie zdała sobie sprawy, że nawet po śmierci zmieni kształt monarchii, wywołując fale w swoim dziedzictwie, miłości do dzieci i współczuciu.

Wojna o imię córki Meghan i Harry’ego – Lilibet Diana Mountbatten-Windsor

Z okazji 60. urodzin księżnej Walii planowane są również uroczystości związane z rodziną królewską. Jej synowie spotkają się po raz pierwszy od pogrzebu ich dziadka, księcia Filipa w maju – aby uczcić jej urodziny w dniu jej urodzin poprzez odsłonięcie poświęconego jej pomnika na terenie Pałacu Kensington.

„To będzie bardzo wzruszający dzień”, komentował niedawno jej brat Charles, hrabia Spencer, „ale będzie to hołd dla bardzo kochanej siostry, matki, za którą ogromnie tęsknimy.”

William i Harry z księżną Dianą

William i Harry z księżną Dianą fot. Archives / Forum

Kristen Stewart zagra księżną Dianę

księżna Diana/fot. Forum

Kristen Stewart zagra księżną Dianę

Księżna Diana/fot. Forum