Monika Goździalska dzięki programowi „Big Brother” w 2002 roku i „Master Chef” zaczęła być rozpoznawalna. Teraz znowu jest o niej głośno. W wywiadzie z Wirtualną Polską tłumaczyła, że czas wyjść z worków, w których człowiek się chowa, bo się boi:

Trzeba walczyć o swoich bliskich. Nie możemy przyzwalać na obrażanie i poniżanie, bo każdy człowiek jest wart tyle samo. Wszyscy jesteśmy równi, dlatego nie godzę się na to, żeby ludzie traktowali źle osoby homoseksualne.

Mikołaj Roznerski wspiera LGBT: Homofobia nie jest niczym dobrym

Modelka przy okazji wyznała, że jej córka jest lesbijką i nie ma z tym żadnego problemu.

Moja córka, kiedy miała 15 lat powiedziała mi, że podobają jej się kobiety. Początkowo myślałam, że jej przejdzie. Ona się nie zmieniała i dla mnie stało się to normalnością. Moja córka zapytała, czy jej pomogę. Rodzice wstydzą się swoich dzieci. Nie rozumiem tego. Nie godzę się na to, żeby ludziom takim jak moja córka, która jest mądrą i dobrą dziewczyną, wmawiano, że są chore. To nie jest choroba

– zaznacza Goździalska.

Poruszyła oczywiście tragiczne zdarzenie z minionego weekendu w Białymstoku, w którym mężczyźni anty LGBT zaatakowali Marsz Równości.

Nie sądzę, że coś się zmieni. Kocham swój kraj, Polska jest piękna wizualnie, ale wstydzę się, że jestem Polką. Po tym, co zobaczyłam w Białymstoku wstydzę się. Naprawdę się wstydzę. Jeśli Kościół bije brawo osobom, które niszczą normalne osoby, to ja mówię, że nie idę do kościoła więcej. Jestem osobą wierzącą, ale tam mnie nikt nie zobaczy.

– oświadczyła Monika.

Dziennikarz, Michał Olszański również wyznał rok temu, że jego syn, Antek jest gejem. Natomiast przyznał, że nie od razu to zaakceptował, ale mama Antka sama wyczuła i od początku go wspierała.

Od małego był zabawnym, przebierającym się dzieckiem. Kiedy dotarło do mnie, że jest gejem, zacząłem się zastanawiać jak sobie z tym dać radę. Nie ukrywam, że miałem z Antkiem konflikty na tle tego, jak wygląda, jak się ubiera. Potem mi szalenie zaimponował, bo gdy odkrył przede mną tę swoją tożsamość, poczułem, że dojrzał. Antek był zawsze otyłym dzieckiem, a narzucił sobie taki reżim i tak pięknie schudł, że byłem pod ogromnym wrażeniem tej jego determinacji

– wyznał w „Gali” Olszański.

Oburzenie po tym, jak portal LGBT zapytał, czy książę George jest ikoną gejów