Rafał Trzaskowski (48 l.) kilka dni temu zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata na prezydenta z ramienia PO.

Czytaj też: Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta. Kim jest jego żona? W jakim serialu zagrał?

Obecny prezydent Warszawy okazał się lepszym kandydatem niż jego poprzedniczka – opublikowane dziś rankingi mówią, że gdyby wybory odbyły się teraz, Trzaskowski przeszedłby do drugiej tury razem z Andrzejem Dudą. W drugiej turze przegrałby jednak z obecnym prezydentem kilkuprocentową różnicą głosów.

To na razie sondaże. Kampania trwa, wyborcy patrzą i śledzą poczynania kandydatów.

Tymczasem na fali zainteresowania kandydatem Platformy „Vogue” przypomina wywiad z żoną Rafała Trzaskowskiego. W 2018 roku w magazynie ukazał się wywiad z Małgorzatą Trzaskowską. Życiowa partnerka Trzaskowskiego zdradziła podczas rozmowy, jak wyglądały początki związku i jakim człowiekiem jest jej mąż.

Zobacz też: Andrzej Duda w końcu skomentował OSTRY CIEŃ MGŁY: „Talmudu nie czytałem”

Trzaskowska powiedziała między innymi, że jej mąż jest introwertykiem. Zdradziła też, że Rafał ma pewną obsesję:

Czytanie to jest obsesja Rafała. To przysparza czasem nie lada problemów. W pewnym momencie musiałam wręcz powiedzieć „stop” radosnemu powiększaniu biblioteki, bo obawiałam się książek spadających na głowę. Musieliśmy znaleźć kompromis między moim przywiązaniem do wolnej przestrzeni w domu, a pasją Rafała do otaczania się książkami – mówiła w 2018 roku żona prezydenta Warszawy.

Małgorzata Trzaskowska wyznała w rozmowie z „Vogue”, że lata wcześniej zakochała się w swoim późniejszym mężu od pierwszego wejrzenia:

Może zabrzmi to banalnie, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia. Oglądałam zdjęcia mojego brata ze studiów i na jednym z nich zobaczyłam chłopaka, który mnie zaciekawił. Później przyjechałam do brata na zakończenie roku kolegium europejskiego na Natolinie. Zobaczyłam z daleka Rafała i w mojej głowie pojawiła się, zupełnie nie wiem skąd, myśl: „To będzie mój mąż”. Sama się wtedy śmiałam z tego dziwnego przeczucia… – zdradziła żona Trzaskowskiego.

Zobacz: Andrzej Duda wziął udział w #Hot16Challenge2: A wystarczyło przekazać 2 mld na ochronę zdrowia, zamiast na TVP

Małgorzata Trzaskowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z mężem wychowują dwójkę dzieci – 15-letnią Olę i 11-letniego Stasia.

Rafał Trzaskowski z żoną, Małgorzatą

Rafał Trzaskowski z żoną, Małgorzatą, fot. Andrzej Hulimka / Forum

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski, fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski, fot. Adam Chelstowski / Forum