7-letni syn księcia i księżnej Cambridge był w niedzielę na stadionie Wembley w Londynie… gdzie Anglia zmierzyła się z Włochami w ostatnim meczu turnieju. Niestety brytyjska drużyna nie zwyciężyła, co bardzo dotknęło małego księcia George’a, który musiał dzielnie znosić porażkę. Smutna mina i wypieki na policzkach mówiły jedno – chłopiec bardzo przeżył przegraną.

Kate i William z Georgem na finale Euro. Gdyby go ze sobą nie zabrali, zakończyłoby się to kłótnią

Książę William, który jest zagorzałym kibicem piłki nożnej pokazywał małemu tajniki gry, schylał się do synka, wskazywał mu miejsca i pozycje piłkarzy. Widok był wyjątkowo uroczy. George wydawał się dość uważny przez cały czas, ale kiedy Anglia strzeliła pierwszego gola w pierwszych kilku minutach meczu… i on i jego tata… stali się bohaterami GIF’a. Wiralowy filmik obiegł świat.

Więc tak… rozdziawiona buzia, wypieki na twarzy, oklaski a potem „przytulaniec” w ramionach rozbawionej mamy. Mały nie potrafił powstrzymać emocji i wybuchł. Efekt – uroczy! Jak widać mały książę jest wielkim fanem futbolu, zresztą podobnie jak jego ojciec i dziadek – książę Filip.

Pierwszy WEMBLEY księcia Georga. Wszystkie oczy skierowane na niego

Niestety angielska drużyna poniosła porażkę i niestety nie „dowiozła” pucharu do domu. Po emocjonującej rundzie rzutów karnych, Euro 2020 zwyciężyli Włosi. Oczywiście kamery zaraz po nieudanych strzałach skierowane zostały w stronę trybuny, gdzie siedzieli książę William z Kate i Georgem. William stanął za synkiem, kładąc mu dłonie na ramionach. Cała trójka wyglądała na bardzo zawiedzionych. Po 55 latach, Anglia wciąż nie wygrała Pucharu.

 

Kate i William z synem Georgem na finale Euro fot. Reuters / Forum

Kate i William z synem Georgem na finale Euro fot. Reuters / Forum