Robert Downey Jr najprawdopodobniej wcieli się w postać Hugh Hefnera. Film biograficzny opowiadający o barwnej przeszłości założyciela najsławniejszego czasopisma dla panów zatytułowany jest po prostu Playboy i jest obecnie w początkowej fazie produkcji – chociaż prace trwają już od roku. Reżyserią zajmuje się Brett Ratner.

Do roli Hefa startowali tacy aktorzy jak Tom Cruise czy Leonardo DiCaprio. To właśnie ten pierwszy był do tej pory typowany na filmowego Playboya. Producenci mieli nadzieję, że wielkie nazwisko w obsadzie jeszcze bardziej podkręci temperaturę wokół filmu, który i tak zapewne będzie kasowym hitem.

Hugh jest jednak zachwycony Downeyem Jr i uparł się, że to właśnie on ma go zagrać. Hefner jest gotów zapłacić każde pieniądze, aby tylko aktor zgodził się na udział w filmie.

„Producentom nie podobają się zachcianki Hefa. Doskonale zdają sobie sprawą, że negocjowanie ewentualnego kontraktu mocno opóźni pracę nad filmem. Ale nie odważą się zaprotestować – z Hefnerem się nie dyskutuje\” – mówi informator.

A poniżej zdjęcie Hugh z 1979 roku. Podobni?