Robert Lewandowski w sobotę oficjalnie poinformował, że przeszedł z Bayern Monachium do FC Barcelony. Dziś po długo wyczekiwanej decyzji w końcu  zobaczyliśmy Polaka w barwach nowego klubu, który od razu udał się na przedsezonowe zgrupowanie FC Barcelony do Miami.

Anna Lewandowska skomentowała przejście męża do FC Barcelony

Robert Lewandowski w FC Barcelonie

Robert Lewandowski miał wejście w Miami jak największa gwiazda futbolu: piski, okrzyki fanów, osobiste powitanie przez prezesa klubu, Joan Laporta, wywiady i sesje zdjęciowe.

Nie zabrakło także specjalnego powitania Lewandowskiego na profilu instagramowym FC Barcelony:

Cules, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Barcelony. Forca Barca! – przywitał się z fanami Lewandowski za pośrednictwem Instagrama.

Udzielił też wywiadu dla telewizji FC Barcelona, w którym przyznał, że ostatnie dni bardzo się dłużyły:

Wreszcie tutaj jestem. Bardzo się cieszę, że dołączam do Barcelony. Ostatnie dni były bardzo długie, ale w końcu umowa została zawarta. (…) Jestem facetem, który chce grać, chce wygrywać, a z Xavim jest to możliwe. Nadszedł czas, aby Barça wróciła na odpowiedni tor. Jestem tutaj, aby pomóc klubowi w wejściu na szczyt i zdobywaniu tytułów (…) Skupię się na nowym rozdziale mojego życia, nowym wyzwaniu, ale nadal jestem tą samą osobą, która nie tylko chce wygrywać mecze, ale także tytuły – podkreślił Robert. 

Na Instagramie FC Barcelony pojawiło się również nagranie, na którym Robert Lewandowski w czasie obiadu przyszedł przywitać się z nowymi kolegami z drużyny.

Witamy w rodzinie – czytamy na Instagramie.

Robert Lewandowski spełnił swoje MARZENIE! Odchodzi z Bayernu do…

Na łamach „The Sun” pojawił się artykuł „NAJWIĘKSZY ŻAL. Legenda Polski, Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem swojego kraju, ale jeszcze przed debiutem zmarł jego ojciec, który był szalony na punkcie sportu”. Dziennikarze „The Sun” szczegółowo opisali biografię Polaka, od dzieciństwa do dziś. Link do tekstu TUTAJ!

W „Daily Mail” czytamy, że „Polski napastnik pozował na plaży w Sunshine State, zanim objął swoich nowych kolegów i prezesa klubu Joana Laportę. 33-latek, który strzelił aż 344 gole w 375 meczach dla Bayernu, obiecał przywrócić dni chwały na Camp Nou”. 

Robert Lewandowski prezentuje UMIĘŚNIONĄ KLATĘ i rozpala zmysły fanek! SO HOT

Z kolei we francuskim magazynie czytamy: „Robert Lewandowski chce pomóc Barce wrócić na szczyt: „Czuję, że z Xavim jako trenerem jest to możliwe”.