Na parkiecie „Tańca z gwiazdami” zostały już tylko cztery pary. Do ćwierćfinału dotarli: Sylwia Bomba i Jacek Jeschke, Kajra i Rafał Maserak, Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz oraz Oliwia Bieniuk i Michał Bartkiewicz. Każdy z odcinków „Tańca z gwiazdami” jest o konkretnej tematyce. Dziś każda z par przeniosła nas na chwilę do innego kraju: Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Korei.

Taniec z Gwiazdami – ćwierćfinał

Jako pierwsi zatańczyli: Sylwia Bomba i Jacek Jeschke. Musieli zmierzyć się z dość odległym stylem tańca od towarzyskiego – Hip-Hopem. Niestety jurorom nie spodobał się występ:

Moim zdaniem był to twój najsłabszy taniec. Hip-hop jest tańcem, który daje pewną dowolność, ale jakieś zasady muszą być. Powinny być izolacje, ale za trafienie do kosza podniosę punktację – oceniła Pavlovic.

Trochę ten luz ciężko udawać i z tego miejsca dość śmiesznie wyglądało – stwierdził Michał Malitowski

Ty mi się z hip-hopek się kojarzysz, bo Ty w tym programie występujesz,  jesteś hop do przodu – zaśmiał się Grabowski.

Sylwia Bomba zebrała 26 punktów.

Sylwia Bomba, Jacek Jeschke Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Następnie na parkiecie pojawiła się Kajra z Rafałem Maserakiem. Mieli zaprezentować gorącą salsę i taką właśnie pokazali. Iwona Pavlovic po raz pierwszy była tak zadowolona w tym sezonie:

To była tak szybka i tak trudna salsa technicznie. Zatańczyłaś to tak idealnie i sprawnie. Mało tego, ale nikt, żadna gwiazda nie zatańczyła tego układu – stwierdziła.

A ja bym się doczepił! Wszystkim wiadomo, że salsa to jest dip do tacos – zażartował Andrzej Piaseczny.

Kajra zdobyła aż 40 punktów. 

Rafał Maserak, Magdalena Kajra Kajrowicz Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz przenieśli nas do Korei. Zatańczyli do największego hitu sprzed kilku lat, Gangnam Style – Psy. Iwona Pavlovic na wstępie zdradziła, że bardzo nie lubi tej piosenki:

Nienawidzę tej piosenki. Uważam, że to najgłupsza piosenka, jaką kiedykolwiek nagrano. Tańczyłeś śmiesznie i głupio, więc odpowiedni do piosenki – powiedziała Iwona.

Za to Andrzej Grabowski przyznał, że nigdy nie słyszał tej piosenki.

Piotr Mróz dostał 34 punkty od jury. 

Hanna Żudziewicz, Piotr Mróz Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Oliwia Bieniuk i Michał Bartkiewicz przenieśli nas w klimaty bollywoodzkie. Dość powściągliwie pochwalił ją Michał Malitowski:

Wszystkie pary zatańczyły jeszcze drugą choreografię!

Jak tym razem poszło Sylwii Bombie? Zaprezentowała Quickstepa, który zdecydowanie lepiej jej poszedł niż poprzedni taniec:

Sylwia jak się uspokoiłaś, tańczysz o wiele lepiej. Na początku byłaś kłębkiem nerwów – zauważył Grabowski.

Jest poprawa. Nie masz tego drygu do tańca, ale jak się kroczki mylą, to góra jest ładnie, o to chodzi – powiedziała Pavlovic.

Sylwia Bomba zgarnęła 30 punktów. 

Sylwia Bomba Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Kajra i Rafał Maserak zatańczyli walca angielskiego do niezwykle romantycznej piosenki. Tym razem nie było inaczej i oczywiście zachwycili jurorów:

Powiem osobiście, że chciałbym Cię widzieć nie w półfinale, ale w finale tej edycji – wyznał Michał Malitowski.

Wy jesteście taką parą, która zostanie zapamiętana, bo tańczycie nie tylko pięknie technicznie, to jeszcze oddajesz pięknie charakter każdego państwa. To jest na finał – zauważyła Pavlovic.

Kajra otrzymała 38 punktów. 

fot. AKPA

Piotr Mróz i Hanna Żudzieiwcz zaprezentowali choreografię do Jive’a:

Najlepiej jak się ma w życiu sto procent pracy, sto procent energi, to się tańczy takeigo Jive’a – stwierdził Malitowski.

Dostali 39 punktów. 

fot. AKPA

Oliwia Bieniuk i Michał Bartkiewicz zaprezentowali widzom rumbę. Druga część programu okazała się dla Oliwii przyjemniejsza niż poprzednia, ponieważ usłyszała od jurorów znacznie więcej pochwał:

Na pewno była to piękna rumba. Na pewno poprawiłaś się Oliwko. Wyglądałaś przepięknie w tym tańcu. Na pewno nie jesteś samodzielna, bo Michał cały czas Cię trzyma i dzięki temu to wyglądało pięknie – przyznała Pavlovic.

Z tą samodzielnością Iwona ma racje. Wcześniej twoja twarz wyrażała „co teraz”, „co teraz”. Tutaj było tego malo, czyli robisz się samodzielna – zauważył Andrzej Grabowski.

Uważam, że to jest Twój najlepszy program. Jest poprawa i to jest ważne – powiedział Michał Malitowski.

Jurorzy przyznali Oliwii Bieniuk 28 punktów.

fot. AKPA

Kto odpadł z Tańca z gwiazdami?

Z „Tańca z gwiazdami” odpadła Sylwia Bomba. Bohaterka programu „Gogglebox” ze łzami w oczach pożegnała się ze wszystkimi uczestnikami. 

Bardzo się cieszę, że nie będę musiała tańczyć tego jive’a i bardzo się cieszę, że wracam do mojej córki – powiedziała Bomba.