Taylor Swift ma za sobą wyjątkowo pracowity rok – piosenkarka w lipcu wydała album „folklore”, o którym poinformowała fanów na kilka godzin przed planowaną premierą za pośrednictwem mediów społecznościowych. Taylor lubi jednak zaskakiwać i przygotowała dla swoich fanów kolejną niespodziankę.

Taylor Swift śpiewa o Selenie Gomez? „Masz błyszczących przyjaciół, odkąd wyjechałeś z miasta”

Taylor Swift  – nowa płyta

Jak przyznała sama Taylor, krążek „folklore” nie był planowany, a refleksyjne piosenki powstały podczas lockdownu. Piosenkarka zaprosiła do współpracy muzyków m.in. z The National, Bon Iver. Okazuje się, że był to dopiero początek muzycznej opowieści, której kolejną osłoną jest najnowsza płyta artystki „Evermore”. Wystarczy zobaczyć klip do piosenki „Willow”, aby poczuć klimat najnowszej płyty Swift – jest baśniowo i refleksyjnie.

Wokalistka zdradziła, że najnowsze wydawnictwo ma dla niej symboliczne znaczenie.

Taylor Swift wysłała uroczą niespodziankę dla córki Katy Perry

Odkąd skończyłam 13 lat, byłam bardzo podekscytowana perspektywą swoich 31. urodzin, bo to moja szczęśliwa liczba od tyłu – dlatego postanowiłam, że zrobię niespodziankę moim fanom właśnie teraz. Zawsze dostawałam od Was mnóstwo troski, wsparcia i ciepłych myśli na urodziny. Pomyślałam, że teraz Wy powinniście dostać coś ode mnie – wyznała Taylor.

Artystka chciałaby również, żeby liryczny charakter płyty pomógł słuchaczom w trudnych czasach pandemii.

Wiem, że te święta nie będą wesołe dla wszystkich. Niektórzy spędzą je samotnie. Jeśli ktokolwiek z Was szuka pocieszenia w muzyce, tak jak ja, „Evermore” jest dla Was. Uwielbiam eskapizm, jaki znalazłam w tych wyobrażonych/niewyobrażonych historiach. Byłam zachwycona sposobem, w jakim przyjęliście marzenia, tragedie i epickie opowieści o utraconej i odnalezionej miłości – dodała piosenkarka.

Dokument o Taylor Swift na NETFLIXIE. Wbiła szpilę Kanye Westowi

Przy tworzeniu „Evermore” Taylor wspierali tacy muzycy jak Aaron Dessner z The National, Jack Antonoff, Justin Vernon czy William Bowery. Album jest dostępny w serwisach streamingowych. 

 

Okładka płyty "Evermore", fot. materiały prasowe

Okładka płyty „Evermore”, fot. materiały prasowe

Okładka płyty "Evermore", fot. materiały prasowe

Okładka płyty „Evermore”, fot. materiały prasowe