Agnieszka Kaczorowska poinformowała dziś na Instagramie, że zwolniono ją z teatru, w którym grała w sztuce „Ślub doskonały”. Aktorka z żalem poinformowała fanów, że o wyrzuceniu jej z obsady dowiedziała się trzy dni przed spektaklem, który miał się odbyć w weekend w Warszawie i Lublinie. Jednocześnie zaznaczyła, że nie była to jej decyzja i czuje się poszkodowana:

Wielokrotnie zapraszałam was na nasz spektakl „Ślub doskonały”. […] Czuję się w obowiązku poinformować was, że na trzy dni przed spektaklem dostałam telefon od pani producent Teatru Tu i Teraz, że ja nie zagram tych spektakli i zagra je moja dublerka. Ta decyzja jest dla mnie niezrozumiała. Chcę podkreślić, że to, że nie będzie mnie w weekend na scenie, nie jest moją decyzją. Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie. Jest mi też bardzo przykro, ponieważ odbieram to jako brak szacunku do mojej osoby.

Agnieszka Kaczorowska zdradziła fanom, że jej zdaniem w teatrze panowała wroga atmosfera i „nie jest pierwszą osobą, która została tak potraktowana”. Dzień po zwolnieniu nagrała też dość wymowne instasotry, w którym mówiła:

Ja się dzisiaj czuję niesamowicie wolna i taka lekka bardzo. Chyba zdjęłam bardzo ciężki plecak ze swoich pleców. Jeżeli ty też czujesz, że to już czas powiedzieć „stop” – odejść z miejsca, w którym pracujesz, odejść z jakiejś relacji, gdzie ktoś lub ileś osób nie traktuje cię okej, to zrób to.

IG: agakaczor

Agnieszka Kaczorowska STRACIŁA PRACĘ! „Odbieram to jako brak szacunku do mojej osoby”

Właścicielka Teatru Tu i Teraz wydała oświadczenie w sprawie zwolnienia Agnieszki Kaczorowskiej

Okazuje się, że inne zdanie w temacie zwolnienia aktorki ma prezeska zarządu Teatru Tu i Teraz, która po słowach Kaczorowskiej zdecydowała się wydać oficjalne oświadczenie, w którym zaprzecza słowom aktorki o złej atmosferze i odgraża się, że jeśli Agnieszka nie zaprzestanie „publikowania nieprawdziwych i zniesławiających informacji” sprawa trafi do sądu, a media usłyszą o prawdziwym powodzie zwolnienia aktorki:

W nawiązaniu do wypowiedzi Pani Agnieszki Kaczorowskiej oświadczam, że Teatr Tu i Teraz odnosi się do Pracowników oraz wszystkich osób Współpracujących z godnością i szacunkiem, oraz nie daje zgody na nieetyczne zachowania. Jedyne, co możemy potwierdzić to fakt zakończenia współpracy z dniem 30.03.2023 z Panią Agnieszką Kaczorowską w spektaklu „Ślub doskonały”. Jednocześnie oświadczam, że jeżeli Pani Kaczorowska nie zaprzestanie publikowania nieprawdziwych i zniesławiających informacji, deklaruję poinformowanie opinii publicznej o pełnych powodach decyzji i skieruję sprawy na drogę prawną.

Poprosiliśmy Agnieszkę o komentarz w tej sprawie i czekamy na odpowiedź.

Oświadczenie Teatru Tu i Teraz, fot. Facebook

pasekkozak