Oskarżony o kilkadziesiąt przestępstw Donald Trump jest niemal pewny, że powróci do Białego Domu. Jednak partia demokratyczna ma pewnego asa w rękawie. Gubernator stanu Michigan – Gretchen Whitmer (52 l.) postrzegana jest jako potencjalna „następczyni” prezydenta Joe Bidena (81 l.).

Joe Biden zajada pizzę z żołnierzami w Polsce

Gretchen Whitmer walcząc o popularność, właśnie podpisała kontrakt na książkę. Ten zabieg w USA zwykle postrzega się jako warunek wstępny dla każdego, kto stara się o najwyższy urząd w kraju.

Jej nazwisko jest coraz częściej wymieniane jako wiodąca kandydatka Demokratów do nominacji na prezydenta w 2028 roku lub wcześniej, jeśli stan zdrowia Joe Bidena gwałtownie się pogorszy.

Nie udało się Hilary, a uda się Gretchen?

Z drugiej strony jest Donal Trump, który jest pewny jak nigdy, że wygra wybory. Do tego komentatorzy zwracają uwagę, że Melanie Trump ma zamiar ze zdwojoną siłą pomóc swojemu małżonkowi w wygranej. Na razie… zajmuje się jego wizerunkiem i to podobno ona stoi za jego zrzuceniem wagi.

Szokujący powód, dla którego wnuk Bidena nie był na inauguracji

Jest całkowicie przekonany, że jest na dobrej drodze do ponownego zdobycia prezydentury. Jest bardzo optymistyczny. Jest podekscytowany… już przepowiada zmiany w całym kraju swoim współpracownikom i przyjaciołom, powiedziało źródło w rozmowie z Page Six.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: