Marysia Potoczny ma 25 lat i do niedawna robiła zawrotną karierę w modelingu. Dziewczyna należy do jednej z najlepszych agencji modelek w Polsce, a na swoim koncie ma m.in okładkę zagranicznego „Vogue’a” i kampanie reklamowe dla największych marek modowych.

Popularna modelka i influencerka została poćwiartowana, a jej ciało… ugotowane

Polska modelka Maria Potoczny uległa wypadkowi, ma poparzoną twarz. Rodzina utworzyła zbiórkę pieniędzy

Niestety, jej kariera została nagle przerwana przez tragiczny wypadek – na początku października modelka pojechała w czeskie góry na biwak. Na miejscu w wyniku wybuchu kuchenki turystycznej doznała poparzeń drugiego i trzeciego stopnia na twarzy i rękach. Choć dziewczyna otrzymała natychmiastową specjalistyczną pomoc w Pradze i w Polsce, teraz czeka ją bardzo kosztowne leczenie i transplantacja skóry.

W związku z tym rodzina modelki utworzyła zbiórkę, by zapewnić Marysi leki, opiekę psychologiczną, zabiegi kosmetyczne i plastyczne oraz pokryć czesne jej uczelni:

Z gór w Czechach została przetransportowana helikopterem do szpitala w Pradze specjalizującego się w leczeniu ofiar ognia. Tam przeszła pierwszą operację i została poddana hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii. Analiza lekarzy wykazała drugi i trzeci w czterostopniowej skali oparzeń oraz potrzebę transplantacji skóry w kilku miejscach. W sobotę, 14 października, została przetransportowana karetką do specjalistycznego szpitala w Polsce, gdzie czekają ją kolejne operacje, przeszczepy skóry i rehabilitacja – czytamy na stronie zbiórki. To jednak tylko część pomocy, która będzie potrzebna w pełnym powrocie do zdrowia naszej ukochanej. Marzymy, by zapewnić jej dodatkowe leki, opiekę psychologiczną, zabiegi kosmetyczne i plastyczne, pokryć czesne na uczelni podczas jej niezdolności do wykonywania zawodu. Kto miał okazję osobiście ją poznać, ten wie jak wyjątkowym i wrażliwym jest człowiekiem. Wszyscy staramy się zapewnić jej jak najlepsze warunki powrotu do zdrowia i zapewnić opiekę na najwyższym możliwym poziomie. Chcemy otoczyć ją miłością, którą ona obdarza nas od zawsze.

Informacja o tragicznym wypadku polskiej modelki obiegła również show-biznes, a w nagłaśnianie sprawy i pomoc Marysi zaangażowało się wielu celebrytów. Wśród nich znalazła się między innymi Julia Wieniawa, która udostępniła link do zbiórki i zaapelowała do swoich fanów o pomoc:

Ta przepiękna dziewczyna potrzebuje naszego wsparcia. Jej twarz i ręce uległy całkowitemu poparzeniu na skutek wypadku. Strasznie mi przykro. Mam nadzieję, że wrócisz do zdrowia Marysiu.

Obecnie udało się uzbierać prawie 140 tysięcy złotych, z potrzebnych 300 tys. zł. Jeśli chcecie wesprzeć Marysię w powrocie do zdrowia, tutaj znajdziecie link do zbiórki.

IG: juliawieniawa

IG: juliawieniawa