Telewizja Polska w tym roku zorganizuje „Sylwestra Marzeń z Dwójką” w amfiteatrze w Ostródzie. Na scenie wystąpią m.in. Zenek Martyniuk, Marcin Miller, Roksana Węgiel i Viki Gabor. Plany legły w gruzach, kiedy premier Mateusz Morawiecki wprowadził kwarantannę narodową od 28 grudnia do 17 stycznia.

„Sylwester marzeń” w Ostródzie

Sylwester Marzeń z Dwójką w Zakopanem – Natalia Oreiro i mnóstwo polskich gwiazd (ZDJĘCIA)

Teraz okazuje się, że marzenia Jacka Kurskiego się spełnią. Wczoraj premier poinformował, że „rząd nie planuje wprowadzenia godziny policyjnej w sylwestrową noc”.

Dziennikarz Łukasz Warzecha zauważył, że w Dzienniku Ustaw pojawił się specjalny zapis umożliwiający zorganizowanie Sylwestra przez TVP.

Bardziej chamskiego zabiegu jak wyłączenie w najnowszym rozporządzeniu pisane specjalnie na potrzeby TVP i sylwestra w Ostródzie dawno nie widziałem. Poziom arogancji tej władzy przebija naprawdę wszystko. Postkomuchy i Platforma mogą buty czyścić napisał na Twitterze. 

Minister zdrowia ogłosił narodową kwarantannę! Godzina policyjna w Sylwestra

Dziennikarz mówi o podpunkcie 23, który mówi o zasadach przemieszczania, a raczej ich wyjątkach:

dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców.