Robert Lewandowski (31 l.) dziś uznawany jest za jednego z lepszych piłkarzy i jednego z najbogatszych polskich sportowców. On jak wielu sportowców zarabia już nie tylko na sporcie. Dochodzą do tego własne biznesy i kampanie reklamowe. A jak to wyglądało w przeszłości?

Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim MILIARDEREM. Zarabia nie tylko na sporcie

Pierwsze zarobki Roberta Lewandowskiego

Niedawno pisaliśmy o tym, że według rankingu przygotowanego przez magazyn „Gala”, Robert Lewandowski znalazł się na szczycie najpopularniejszych gwiazd Instagrama. I okazuje się, że korzystając z tej aplikacji piłkarz może sporo zarobić. Za jeden wpis sponsorowanym może zgarnąć prawie 350 tys. zł!

Jak można się domyślać, na początku kariery Robert Lewandowski, mógł tylko pomarzyć o takich sumach. Marek Śliwiński, były prezes Znicza Pruszków, w którym zaczynał „Lewy”, w wywiadzie dla „Eurosportu” powiedział, ile zarabiał piłkarz na początku swojej kariery.

To były śmieszne kwoty. Lepiej nie podawać. Ci lepsi w naszym zespole zarabiali trzy-cztery razy więcej niż Robert. U niego to był jakiś tysiąc z małym kawałkiem miesięcznie – wyznał.

Sam Lewandowski w książce Mateusza Borka i Cezarego Kowalskiego przyznał, że faktycznie zarabiał w okolicach tysiąca złotych. Podobnie jego partnerka, Anna.

Zarabialiśmy podobnie, ona osiemset złotych, ja tysiąc. Oboje mieliśmy stypendium – ona dla karateków, ja dla piłkarzy – zdradził w książce.

ZOBACZ TEŻ:

Robert Lewandowski mówi o swoich córkach – już widzi pomiędzy nimi różnice

Siostra Roberta Lewandowskiego na ŚLUBNYM zdjęciu. Co za suknia!

Robert Lewandowski w Bentleyu, Klara obok w małym – Peszko komentuje, a internauci jadą po nim na całego

Robert Lewandowski na boisku

Robert Lewandowski/fot. AKPA

Robert Lewandowski na ściance

Robert Lewandowski/fot. AKPA

Robert Lewandowski na ściance

Robert Lewandowski/fot. AKPA

Robert Lewandowski na ściance

Robert Lewandowski/fot. AKPA

Sonda

poll-violet

Nie od dziś mówi się, że celebryci za jeden wpis na Instagramie mogą zarobić od kilkunasty do kilkuset tysięcy. Słusznie?

1
Zarobki gwiazd na Instagramie

A czemu nie! Nie dostają tych pieniędzy za nic

2
Zarobki gwiazd na Instagramie

Absolutnie nie! Strasznie dużo pieniędzy właściwie za nic!