Dbanie o higienę snu jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia, dlatego warto postarać się o właściwe warunki do spania. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego materaca, który przez długi czas będzie w stanie zapewniać nam efektywny codzienny odpoczynek. Eksperci marki Hilding Anders wyjaśniają nam, jakie cechy charakteryzują materace kieszeniowe. Czy sprawdzą się w przypadku każdego użytkownika?

Czym charakteryzuje się materac kieszeniowy?

Materac typu kieszeniowego to tradycyjny rodzaj podłoża do spania, którego najbardziej charakterystycznym elementem są sprężyny. W przypadku producentów takich jak Hilding Anders tradycyjna struktura materacy sprężynowych przeszła rewolucję . Innowacyjne materace kieszeniowe posiadają sprężyny w pojedynczych, połączonych ze sobą kieszonkach z flizeliny. Taki sposób wykonania jest czynnikiem determinującym dużą elastyczność punktową, która polega na odkształcaniu się powierzchni materaca jedynie w miejscu nacisku. Efektem tego jest idealne dopasowywanie się jej do ciała użytkownika, co gwarantuje wygodę i prawidłową dla kości i mięśni pozycję podczas snu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Hilding Anders Polska (@hilding_wyspani_moga_wiecej)

Im więcej sprężyn posiada dany materac kieszeniowy, tym większa liczba punktów podparcia, a tym samym – lepsza jakość odpoczynku. 

Materace kieszeniowe Hilding – czym się cechują?

Hilding Anders, jako czołowy innowator w kategorii produkcji materacy, opracował aż trzy różne typy materacy kieszeniowych: standardowe, MultiPocket oraz Pocket Plus. Różnią się one między sobą rodzajem zastosowanych sprężyn oraz ich zagęszczeniem na metr powierzchni spania. Wszystkie materace tego producenta są ukształtowane w aż 7 stref twardości, a każda z nich ma za zadanie jeszcze lepiej wspierać poszczególne partie ciała: głowy, barków, lędźwi, itd.

Istnieje kilka rodzajów materaców kieszeniowych, które różnią się od siebie typem wykorzystanych przy ich produkcji materiałów. Często takie podłoża do spania komponuje się z różnymi piankami, które wykazują odmienne właściwości. Przykładowo pianka wysokoelastyczna powoduje, że materac zyskuje na żywotności i odporności na eksploatację. Z kolei termoelastyczny rodzaj pianki sprawia, że materac dostosowuje się do naszego ciała pod wpływem jego ciepła, łagodząc przy tym ból i poprawiając krążenie. Pomijając bowiem komfort osób korzystających z takich materacy, są one również bardzo przydatne dla ludzi borykających się ze schorzeniami ortopedycznymi. Materac kieszeniowy to wybór rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl.

Materace kieszeniowe – zalety i wady

Zaletami materacy kieszeniowych jest twarde uczucie komfortu połączone z doskonałym wsparciem kręgosłupa w jego anatomicznej pozycji przez całą noc. Wysoka elastyczność punktowa zapewnia nie tylko odpowiednie podparcie, ale też wygodę spania z drugą osobą. Materac nie będzie rezonować, falować ani skrzypieć. Oznacza to, że nawet bardzo wiercący się partner lub partnerka nie obudzą nas w środku nocy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Hilding Anders Polska (@hilding_wyspani_moga_wiecej)

Jeśli chodzi o wady materacy kieszeniowych, to jest ich tak naprawdę niewiele. Są cięższe od materacy piankowych, co może być problematyczne w przypadku częstych przeprowadzek. Odczucie sprężyn może być też dla niektórych mniej komfortowe. Wówczas warto zastanowić się nad materacem, w którym znajdują się warstwy piankowe.

Jaki materac kieszeniowy wybrać?

Zarówno Hilding, jak i Curem by Hilding oferują produkty wykonane z najwyższej jakości komponentów. Sprężynowe materace typu kieszeniowego połączone z wysokoelastyczną, termoelastyczną lub lateksową pianką są szczególnie wygodnym i użytecznym rozwiązaniem. Co więcej, materac kieszeniowy stanowi gwarancję komfortu i trwałości w zamian za rozsądną cenę. Materace renomowanych producentów, takich jak Hilding, są również powszechnie dostępne. Posiadają też co najmniej kilkuletnią gwarancję producenta. Dodatkowo każdy materac posiada pokrowiec podbijający walory samego podłoża, ułatwiając utrzymanie materaca w czystości.

 

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

 

Artykuł sponsorowany