Robert Lewandowski był szantażowany przez byłego agenta Cezarego Kucharskiego – tydzień temu usłyszał zarzuty ws. gróźb stosowanych wobec piłkarza w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Zbigniew Boniek o konflikcie Roberta Lewandowskiego

Wyciekło nagranie Lewandowskiego z Kucharskim. Padły mocne słowa

Business Insider Polska ujawnił nagranie rozmowy Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim, na którym słyszymy, że jeśli piłkarz zapłaci mu 20 mln euro „będzie do końca życia chronił Lewandowskiego i jego żonę przed ujawnieniem, że są oszustami podatkowymi”.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i Cezary Kucharsk fot. Artur Chmielewski / FORUM

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej dla Onetu skomentował sytuację Roberta Lewandowskiego. Zdradził, co myśli o Cezarym Kucharskim:

Nie lubię się zajmować problemami innych, ale jestem trochę zdziwiony. Czytałem ostatnio, że jako agent Roberta Kucharski zarobił kilkanaście milionów euro. Cała sprawa pokazuje jedną rzecz: to nie menedżerowie budują kariery piłkarzy, tylko zawodnicy budują agentów. Lewandowski bez Kucharskiego byłby takim samym, albo i lepszym graczem. A gdzie byłby Kucharski bez Roberta? – pyta Boniek.

HIT! Rosjanie DEZYNFEKUJĄ Roberta Lewandowskiego przed meczem

Tłumaczy, że Kucharski kiedyś miał stajnię z najlepszymi piłkarzami w Polsce: Robertem, Grzegorzem Krychowiakiem i Krystianem Bielikiem, a dziś nie ma już nikogo.

Niezależnie od tego, jakie są teraz relacje Lewandowskiego z Kucharskim, obowiązkiem tego drugiego było „rozminowanie” konfliktu i rozwiązanie go bez mieszania w całą sprawę sądów i dziennikarzy. Zawsze wydawało mi się, że ich „mariaż” umrze. W marcu 2013 powiedziałem Robertowi, że jeśli chce zrobić światową karierę, powinien zmienić agenta. Wtedy wydawało mu się, że jest inaczej, ale z perspektywy czasu zapewne przyznał mi rację. Proszę zauważyć, że gdy „Lewy” zatrudnił nowego menedżera, skończyły się jego problemy w Bayernie. Do wszystkiego w życiu trzeba dojrzeć – stwierdza Zbigniew prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cezary Kucharski i Anna Lewandowska

Cezary Kucharski i Anna Lewandowska fot. Piętka Mieszko/AKPA

Uważa, że w życiu Roberta nic się nie zmieni po konflikcie z byłym managerem i niezależnie od tego, jak skończy się sprawa, Lewandowski z tego wyjdzie spokojnie. Z kolei Cezary Kucharski w świecie piłki prawdopodobnie jest spalony.

Sam stałem się ofiarą pewnych przekłamań. Kucharski mówił w wywiadach, że Boniek chciał, by Lewandowski szedł do Genoi czy Romy. To kompletna bzdura, dla mnie Kucharski to po prostu kłamca. Pamiętam, jak do mnie zadzwonił. Mówił, że Genoa chce Lewandowskiego i pytał, co o tym sądzę. Odpowiedziałem: „Posłuchaj, według mnie to jakaś heca. Robert będzie piłkarzem światowego formatu. Jeśli ma iść do Serie A, to do klubu pokroju Romy czy Juventusu, a nie do średniaka”. A potem słyszałem, że chciałem Kucharskiemu odebrać piłkarza i gdzieś sprzedać. Nonsens. Ale zostawmy już temat – powiedział w Onecie Boniek.

Były MANAGER Lewandowskiego ZATRZYMANY. Groził piłkarzowi?

Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski na meczu

Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski. Fot. Piętka Mieszko/AKPA