Według terminologii psychologicznej nawyki to czynności powtarzane w wyniku ćwiczeń. Każdy przyzna, że raz wyćwiczone ciężko jest zmienić. Jednak dobre nawyki mogą być sprzymierzeńcem w walce o lepsze zdrowie, dlatego warto poświęcić czas na przeanalizowanie, jak można zmienić złe przyzwyczajenia w swojej diecie. Pomocny może okazać się fit catering, który ułatwia modyfikację dotychczasowego stylu życia.

Dieta pudełkowa – najważniejsze zasady

Zasady diety pudełkowej są proste: wystarczy jeść przygotowane i dostarczone przez firmę cateringową posiłki w odpowiednich odstępach czasu. Zazwyczaj jest to 3-4 godzinna przerwa. Ilość dań i ich kaloryczność jest dostosowywana indywidualnie do klienta, w zależności jakie efekty chcemy uzyskać. Jednak nie zaleca się spożywania innych posiłków poza tymi, które zostały dostarczone w ramach cateringu dietetycznego.

Dieta jest ułożona tak, by spełniała zapotrzebowanie kaloryczne organizmu i preferencje osoby z niej korzystającej. Pudełka przywożone są zaraz po zamówieniu on-line następnego dnia rano. Takie rozwiązanie zapewnia duży komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Zasady zdrowego odżywiania

Wiele stron internetowych podaje różne informacje na temat zasad zdrowego odżywiania, co może być mylące. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i ma swoje potrzeby. Istnieją jednak ogólne zasady, które na pewno przyczynią się do lepszego funkcjonowania każdego ciała. Najważniejsza jest regularność. Zjedzona na śniadanie owsianka, a później 8 godzin pracy, bo nie było czasu zjeść, wcale nie przyczyni się do spadku wagi. Może być wręcz odwrotnie! Organizm nauczony, że zdarzają się długie godziny głodu, każdy zjedzony posiłek zaczyna odkładać w postaci tkanki tłuszczowej. Ponadto przeprowadzone przez naukowców badania pokazały, że ludzie robiący długie przerwy między posiłkami chętniej sięgają po dania tłuste, niż zdrowe, bo mózg chce jak najszybciej uregulować deficyt kaloryczny.

Wniosek? Warto jeść około 5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny. Ważne aby były to małe, zróżnicowane posiłki składające się głównie z warzyw zawierających duże ilości witamin. Dietetycy zalecają ograniczyć spożywanie cukru i niezdrowych tłuszczów. Nie oznacza to jednak, że trzeba jeść same sałatki. Posiłki mają być sycące i zawierać jak najwięcej wartości odżywczych, w przeciwnym razie wycieńczony organizm po zakończonej diecie dosłownie rzuci się na wszystko, czego wcześniej nie miał. Należy również pić minimum dwa litry wody dziennie, co przyspiesza metabolizm.

dieta pudełkowa efekty

fot. materiały prasowe

Czy dieta pudełkowa może pomóc w wykształceniu pozytywnych nawyków?

Czasami ciężko jest wprowadzić potrzebne zmiany w swoim jadłospisie. Wyprawy do marketów i spoglądające ze sklepowych półek słodycze i niezdrowe przekąski nie ułatwiają zadania. Aktywny tryb życia, praca zawodowa, czy zaangażowanie w życie rodzinne są niewątpliwie ważne, ale mogą utrudniać znalezienie czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Dieta pudełkowa zamówiona np. z www.bedietcatering.pl/ usuwa te problemy. Nie trzeba wychodzić z domu ani zdawać się na własne doświadczenie, bo wykwalifikowany zespół dietetyków zadba o to, by posiłki miały odpowiednią kaloryczność. Na pewno łatwiej jest wykształcić pozytywne nawyki, dostając posiłki z zaufanego źródła niż próbując robić to na własną rękę. Dieta pudełkowa uczy regularności i dostarcza w wygodny sposób wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia nowego, lepszego stylu życia.

 

Materiał partnera