Michał Pol, dziennikarz sportowy, który od początku 2020 roku współpracuje z serwisem WP Sportowefakty, a wcześniej był związany z Ringier Axel Springer Polska i Agorą, wywołał prawdziwą burzę na Twitterze. Z okazji Tłustego Czwartku Pol użył porównania pączków do „piersi młodych dziewczyn”.

Blanka Lipińska komentuje seksistowski wywiad Vivy! z Sieklucką

Idealne pączusie są jak piersi młodych dziewczyn. Po prostu mieszczą się w dłoni, a przy tym nie są zbyt twarde, nasączone chemikaliami. Żadne sztuczne powiększanie, tylko natura, piękno, sprężystość. I koniecznie taki akcencik na czole, jak ta skórka pomarańczowa. I nadzienie – naturalna konfitura, nie żadne żele” – powiedział Michał Pol w filmie „Michał Pol i pączucie”, który umieścił na YouTube.

 

Michał Pol porównuje idealne pączki do piersi młodych dziewczyn:

 

Film był kompilacją jego wcześniejszych wypowiedzi. W oryginalnym nagraniu dziennikarz powiedział, że takie porównanie usłyszał od cukiernika. W nagraniu – kompilacji uwagi tej już nie było.

Twitter zalała fala komentarzy oburzonych publicystów. Reporterka „Dużego Formatu” wytknęła też Polowi jego poradę, w której nawoływał kobiety, by jadły dużo pączków, bo „idą w cycki”.

Mocny faworyt do tytułu Obleśny Dziad 2020 – napisała reporterka.

Doda uważa, że była ofiarą ataków seksistowskich: Wyzywają mnie od blachary służącej do jednego

Dziennikarka „Wprost”, Joanna Miziołek, nazwała zachowanie Pola „obrzydliwe i uprzedmiotawiające kobiety”.

Mężczyźni bronią dziennikarza:

Jeżeli to zachowanie jest „obrzydliwe i uprzedmiotawia kobiety, to niektórzy chyba naprawdę nie mają pojęcia, jak o kobietach rozmawiają faceci bez ich obecności. Sorry, taka prawda. I nie oszukujmy się – działa to w dwie strony – napisał na Twitterze Marcin Piechota, analityk sportów walki.

ŻENUJĄCY i SEKSISTOWSKI występ prezydenta Legionowa

Będę w tej wypowiedzi bronił red. Pola. Co on takiego powiedział? Udajemy świętszych od papieża i udajemy, że nie rozumiemy humoru. Jak w USA. Mają pewnie z 20 kanałów porno w kablówkach, a oburzają się jak Janet Jackson pokazała kawałek piersi podczas występu z Timberlake’m – napisał z koleu szef portalu BoxingNews.pl, Łukasz Głowacki.

Sam Michał Pol nie skomentował afery. Poproszony o wypowiedź przez portal Wirtualnemedia.pl, dziennikarz odparł:

Bez przesady, są chyba ważniejsze sprawy do komentowania.

Też tak sądzicie?

scena z: Michał Pol, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Tomasz Lis, Michal Pol, fot. Baranowski/AKPA

scena z: Paulina Młynarska, Michał Pol, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA