Antek Królikowski dzień po swoich 34. urodzinach został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem narkotyków – w jego organizmie wykryto ślady zażywania THC. W czwartek 9 marca 2023 roku Królikowski pojawił się na komendzie policji w celu złożenia zeznań i usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. Jeszcze tego samego dnia na Instagramie Antka Królikowskiego pojawiło się oświadczenie, w którym w imieniu innych pacjentów bronił korzystania z medycznej marihuany:

Szanowni, stało się dla mnie powinnością, by w obecnej sytuacji podjąć rolę rzecznika pacjentów medycznej marihuany, u których THC utrzymuje się w płynach ustrojowych nawet przez kilka dni od ostatniego zażycia i nie jest to związane z upośledzeniem zdolności prowadzenia pojazdów. Jest na ten temat wiele badań naukowych, o czym Wolne Konopie i mój obrońca adw. Stelios Alewras piszą od lat. (…) Został mi postawiony zarzut prowadzenia pod wpływem THC wyłącznie w oparciu o ujawnione stężenie THC we krwi. Stężenie wynika z zażycia marihuany medycznej, kupionej w aptece w oparciu o zalecenie lekarza. (…) Wiem, że wielu pacjentów miało w przeszłości problemy w związku z ignorancją i brakiem wiedzy biegłych sądowych i psychiatrów opiniujących w podobnych sprawach, którzy utożsamiają THC we krwi kierowcy jednoznacznie z upośledzeniem zdolności prowadzenia czy uzależnieniem – będziemy publikować badania, z których wynika, że jest to rozumowanie błędne, krzywdzące i niszczące zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości

Antek Królikowski wydał OŚWIADCZENIE po postawieniu mu zarzutów

Antek Królikowski zapłacił Joannie Opoździe 45 tysięcy złotych za wykrycie THC w jego organizmie

To jednak nie koniec rewelacji, ponieważ prócz oświadczenia, Antek Królikowski opublikował pełną treść swoich zeznań, w których… wspomina o Joannie Opoździe! Z jego słów wynika, że aktorka nie zgadzała się, by jej mąż w trakcie trwania ich związku wspomagał leczenie THC. W związku z tym Królikowski zawarł z nią układ, w ramach którego zapłacił jej 45 tysięcy złotych za wykrycie w jego organizmie THC:

Od lutego 2022 roku leczenie marihuaną było dla mnie bardzo utrudnione, z uwagi na dezaprobatę mojej ówczesnej partnerki, która traktowała marihuanę tak samo, jak twarde narkotyki czy alkohol. W trosce o ratowanie małżeństwa z matką mojego dziecka podpisałem nawet oświadczenie, że za każdorazowe wykrycie THC w moim organizmie zapłacę 15 tysięcy zł, co też trzykrotnie uczyniłem. Dopiero po rozstaniu z moją ówczesną partnerką, w lutym 2022 roku wdrożyłem regularne i w pełni świadome leczenie marihuaną, co przełożyło się na zanik kolejnych codziennych dolegliwości układu nerwowego – brzmi fragment udostępnionych przez niego zeznań.

Poprosiliśmy Joannę o komentarz w tej sprawie, jednak na ten moment nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

IG: antek.krolikowski/

IG: antek.krolikowski/

IG: antek.krolikowski

„Prawniczka Izabela” staje w obronie Antka Królikowskiego. Oto co wrzuciła na Instagram!

pasekkozak

Antek Królikowski mocno może pożałować tego zatrzymania. Joanna Opzoda wykorzysta to w sądzie?

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Joanna Opozda, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Joanna Opozda, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA