Tegoroczny wrzesień przyniósł dwie tragiczne rocznice oraz wznowienia programów rozrywkowych, na które czekaliśmy od marca, kiedy pandemia wstrzymała produkcje większości formatów.

Nowy sezon Top Model: modelka plus size, następczyni Karoliny Pisarek, dzieci Kalibabki pokazały swój TALENT

Top Model Plus Size

Jak powszechnie wiadomo, Polska jest europejską stolicą mody, a Paryż i Mediolan mogą nam czyścić buty, dlatego najbardziej poszukiwanym zawodem w Polsce stała się top modelka. Wszak te, które robią karierę bez udziału w telewizyjnym programie, nie są w stanie obskoczyć wszystkich fashion weeków, które nieustannie odbywają się w całym kraju.

W dziewiątej edycji „Top model” TVN postanowił wyważyć otwarte drzwi i pokazał dziewczynę w rozmiarze plus size. Pierwsza dziewczyna o okrąglejszych kształtach wygrała amerykański „Top model” w 2008 roku, a trzy lata temu telewizja Polsat wyprodukowała show „Supermodelka Plus Size”. Nie do końca więc rozumiem na czym polega wyjątkowość Agaty Wiśniewskiej ani odkrywcze spojrzenie producentów show.

Uwodził i OKRADAŁ kobiety. Jego dzieci wystąpiły w „Top Model”

Dziewczyny plus size są obecne w branży i działają na rzecz ciałopozytywności. Dla przykładu finalistka polsatowskiego show Zuza Zakrzewska zorganizowała w ubiegłym roku „The Real Catwalk” (podobne imprezy odbywały się w Nowym Jorku, Mediolanie i Londynie), czyli pokaz bielizny, w którym mogły wziąć wszystkie dziewczyny, które miały odwagę pokazać, że są piękne niezależnie od rozmiaru. Świat naprawdę nie kończy się w umysłach producentów „Top Model”. Choć zapewne bardzo by sobie tego życzyli.

Rozumiem natomiast obiekcje Marcina Tyszki dotyczące wyglądu Agaty, bo facet zna branżę jak mało kto i wie, że świat mody jest bezlitosny. Poza tym jako fotograf doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aparat dodaje przynajmniej pięć kilo. Choć to oznaczałoby, że większość popularnych modelek nie istnieje, a objawia się wyłącznie na kliszy.

15 lat temu Mandaryna uwierzyła, że będzie polską Britney Spears. Okazało się jednak, że blond włosy i całkowita nieumiejętność śpiewania na żywo własnej piosenki to za mało, żeby powtórzyć sukces koleżanki zza oceanu. Różnica pomiędzy obiema paniami polegała na tym, że Britney do pewnego momentu naprawdę miała doskonałych managerów, którzy co prawda zniszczyli jej życie, ale potrafili pokierować jej karierą (oczywiście do momentu, w którym jeszcze było czym kierować).

Michał Wiśniewski znowu będzie pracować z MANDARYNĄ!

Mandaryna uwierzyła, że potrafi i nikt jej z tego błędu nie wyprowadził. Oczywiście do czasu. W Spocie polały się łzy, a ja byłem przekonany, że od tej pory, nikt nie odważy się otwierać ust, jeśli nie ma nic do powiedzenia. Pięć lat później powstał Instagram i rozwiał wszystkie moje złudzenia.

Britney Spears niczym zjawa PRZERAŻA na Instagramie. Fani: „To jest creepy!”

Również 15 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek „Magdy M.”, czyli serialu, który byłby spełnieniem autora „Pani Bovary” Gustava Flauberta marzącego o napisaniu powieści o niczym. Przez 55 odcinków scenarzyści opanowali do perfekcji technikę pudrowania pustki, rozciągając na 4 sezony historię bez puenty, polotu i fabuły.

Z jakiegoś tajemniczego powodu serial okazał się niesamowitym sukcesem i gros młodych dziewcząt ( i nie tylko) uwierzyło, że każda młoda prawniczka mieszkająca w Warszawie ma mieszkanie z widokiem na centrum, a jej jedyne problemy dotyczą facetów. Ufam, że Joanna Brodzik udowodni nie raz, że jej talent ( a zwłaszcza ten komediowy z kultowego serialu „Kasia i Tomek”) nie utonął nad rozlewiskiem.

Zgadnij, która z polskich gwiazd postawiła na KICZOWATĄ stylizację w Opolu?

Dogorywa 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Ma dynamikę Progamu Pierwszego Polskiego Radia, jest rozkosznie niedzisiejszy i nagłośniony jak szkolna dyskoteka. W jury konkursu premier zasiada m.in. Izabela Trojanowska i Piotr Kupicha. Choć nie można im odmówić wkładu w historię polskiej piosenki, to mam nieodparte wrażenie, że odkąd w 1980 roku Izabela Trojanowska poleciała tam i z powrotem, a zespół Feel dumał nad pustą szklanką pomarańczy, w polskiej muzyce wydarzyło się dużo ciekawszych rzeczy. Największym plusem tegorocznego festiwalu w Opolu jest fakt, że odbywa się w Opolu. Bo zdarzyło się już, że odbywał się w Kielcach.

Spektakularna METAMORFOZA Justyny Steczkowskej. Wyglądała jak Kylie Jenner!

Tak tylko przypominam.

Joanna Brodzik jako Magda M., fot. AKPA

Joanna Brodzik jako Magda M, fot. AKPA

Mandaryna, fot. AKPA

Mandaryna w latach świetności, Mandaryna, fot. Mikulski/AKPA

Marcin Tyszka, fot. AKPA

Marcin Tyszka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA