Robert Karaś ukończył w tym roku 10-krotnego IronMana w Brasil Ultra Tri w Rio de Janeiro i pobił rekord świata pokonując trasę składającą się z 38 kilometrów do przepłynięcia, 1800 kilometrów do przejechania rowerem oraz 422 kilometrów do przebiegnięcia w czasie 164 godzin, 14 minut i 2 sekund.

Okazuje się jednak, że jego sukces stanął pod znakiem zapytania, gdy badania antydopingowe wykryły w jego organizmie niedozwolone substancje. Sportowiec niemal natychmiast wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek używał dopingu, jednak już dzień później zmienił „zeznania”, gdy w programie „Hejt Park” na Kanale Sportowym przyznał się do brania substancji dopingowych, a na swoje usprawiedliwienie dodał, że zapewniono go, że „po 72 godzinach nie będzie tego w organizmie”:

Wiedziałem, że to biorę. Nie zagłębiałem się, co to jest, miałem to w du**e. Zapytałem się, czy to jest legalne. Michał odpowiedział, że po 72 godzinach nie będzie tego w organizmie. Wiedziałem więc, że to coś nielegalnego. Zapytałem o to, czy będzie miało to jakiś wpływ na moje przygotowania. Odpowiedział: „Nie Robert, to tylko teraz, żeby Cię podleczyć”. Miałem tego świadomość.

Robert Karaś przyznał się do brania dopingu. Agnieszka Włodarczyk broni go jak lwica: „To nie jest ZBRODNIA”

Gwiazdy bronią Roberta Karasia. Wspierają go Karolina Pisarek, Marcin Dubiel, Natalia Siwiec

Po tych słowach na sportowca spadł ogromny lincz ze strony innych sportowców, kibiców i dziennikarzy. W jego obronie stanęła jego partnerka, Agnieszka Włodarczyk, a także część celebrytów z polskiego show-biznesu, którzy zdecydowali się wesprzeć Karasia pod instagramowym postem na jego profilu.

Głos zabrali m.in Karolina Pisarek i jej mąż Roger Salla:

Bardzo mi przykro, że znalazłeś się w takiej sytuacji. Dobrze wiem ile pracy i serca włożyłeś w każdy trening i że jesteś uczciwym sportowcem. Dobrze, że mówisz o tym głośno i uświadamiasz ludzi, aby nie sugerowali się opinią jednej osoby, a kilku, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie… Jesteśmy z tobą! Dla nas i tak jesteś bohaterem – napisała Karolina

 

Znam cię już jakiś czas i wiem, że byłbyś ostatnią osobą na tym świecie, co by chciała oszukać kogokolwiek w swojej dyscyplinie, która jest triathlon! – dodał Roger

Maria Konarowska, która od lat przyjaźni się z Agnieszką Włodarczyk napisała:

Ogromny szacun za to, jak to załatwiasz. Dla nas jesteś niekwestionowanym mistrzem świata. A jedyną substancją, jaką nadużywasz, to jest cukier!

Z kolei Marcin Dubiel dodał:

Jesteśmy z tobą, Robciu! Nie znam wielu takich wojowników jak ty i wiem, że doping nic by w tej sytuacji nie zmienił. Trzymaj się!

Swoje pięć groszy w dyskusji zdecydowała się wtrącić również Natalia Siwiec:

Wiedziałam, że tak będzie, jak usłyszałam jego szczerą do bólu rozmowę! W tym kraju nie możesz być prawdziwy. Musisz grać i robić sobie dobry PR. Dbać o wykreowany produkt. Trzymajcie się!

Myślicie, że Agnieszka i Robert będą im wdzięczni za tak duże wsparcie?

IG: robert_karas_teamkaras

IG: robert_karas_teamkaras

IG: robert_karas_teamkaras

IG: robert_karas_teamkaras

IG: robert_karas_teamkaras

Robert Karaś wydał kolejne oświadczenie. Przyznał się do dopingu!

pasekkozak