Kwarantanna wymaga od nas nie tylko dystansu i pokory – wiele osób zmusza też do robienia rzeczy, które do tej pory powierzały osobom z zewnątrz.

Joanna Przetakiewicz uczy się gotować, ponieważ jej gosposia nie może teraz przebywać w jej domu. Inna kobieta biznesu, Ewa Minge, opisała z kolei, jak (nie) poradziła sobie bez pomocy domowej podczas sprzątania mieszkania.

Joanna Przetakiewicz pokazała KUCHNIĘ w swoim londyńskim DOMU: nawet Magda Gessler jest pod wrażeniem

Otóż nie jestem najlepsza w sprzątaniu, od lat mam w tej dziedzinie pomoc – zdradza projektantka, po czym opisuje, jak w związku z kwarantanną sama zabrała się za porządki:

Perfekcyjna ze mnie nigdy nie będzie ale w związku z zasadami kwarantanny narodowej nie miałam wyjścia i przystąpiłam rankiem dnia któregoś do dzieła . Dumna wieczorem poszłam spać…kawał świetnej roboty ! Rano słońce rozwiało moj optymizm a widok , który zastałam, podłóg w smugach jak po sankach, szyb jakby za mgła uzmysłowił mi , że hebanowa czerń i czekoladowy brąz nie są najlepszym rozwiązaniem w moich wnętrzach ! Następny dom…jak dożyje będzie cały kremowy 😂…popielaty ? Co się mniej brudzi kochani i lepiej sprząta ?????? 😂😂😂🙈🙈🙈. Miłej nocy ❤️ i pięknego rano słońca, czasy zarazy kiedyś się skończą 💜 – pisze Minge.

Fanki Ewy Minge śpieszą z radami:

Kochana. Nie polecam jasnych kolorów, wszystko widac, mam białą kuchnię i szlak mnie trafia jak barszcz gotuje. A mój mąż to uwielbia, więc dosyć często burak króluje 😘🌴Pozdrawiam z Florydy – pisze jedna z internautek.

Oto, co dzieci Angeliny Jolie robią podczas kwarantanny

Kolejna osoba radzi, by następnym razem projektantka użyła do sprzątania octu:

Kochana pani Ewo ocet, ocet i jeszcze raz ocet to sprzątania, czyszczenia, prania, odkamieniania 👌Mniej chemii a efekty 👌👍💪Pozdrawiam i trzymajmy się w zdrowiu ❤️😍

Ktoś zauważa, że ocet jest dobry, o ile powierzchnie nie są zrobione z naturalnego kamienia:

Ocet bardzo dobry tylko trzeba uważać, jeśli ma się naturalne kamienie w domu 😉

Weronika Rosati zdradza, jak sama daje sobie radę z 2-letnią córką podczas kwarantanny: „Ela ma non stop wideo konferencje”

Kolejna porada dotyczy koloru w mieszkaniu – zdaniem jednej z internautek najłatwiejszy do utrzymania w czystości jest kolor kremowy:

Pani Ewuniu kremowy będzie git 😍😍😍. Ale powiem pani ze ja w pierwszych latach małżeństwa sprzątałam czyściłam jak głupia 🤩 w końcu usiadłam na dupie stwierdzając ze to nie ma sensu bo życie ucieka a ja mam błysk w domu 😂. Od ponad 15 lat zrobiłam tak mieszkanie ze sprzątam ogólnie szybko gotuje żeby jak najwięcej czasu spędzić z mężem i córkami na rozmowie, spacerze i piwie 😂. Kochana Ewciu na smugi nie patrz pomyśl ze masz nowoczesną podłogę ❤️❤️❤️❤️ – pisze fanka Ewy Minge.

A Wy macie swoje patenty na szybkie sprzątanie mieszkania w czasie kwarantanny? Faktem jest, że teraz w domu brudzi się dwa razy szybciej, niż w normalnych warunkach…

View this post on Instagram

W okresie epidemii są trzy grupy ludzi . Odpowiedzialnych , mądrych , rozważnych , którzy pomimo własnych strat zamykają swoje biznesy np.gabinety kosmetyczne. W tej grupie jest min moja przyjaciółka . Otóż w jej gabinecie właśnie stroje się w piórka , pazurki itp. W konsekwencji pozostaje mi nakładać rękawiczki na codzień 😂 i siekierka potraktować co mi zbytnio odrosło 🙈😂. Druga grupa , to ci którzy otwierają swoje biznesy ,bo nie maja na chleb . Trzecia , najtrudniejsza dla mnie do zrozumienia , to wszelcy spekulanci wykorzystujący sytuacje na rynku . Poza tym tekstem są Ci wszyscy , którzy nie maja wyjścia i ich miejsca pracy pomagają nam przeżyć ten trudny czas . Apteki, sklepy itp. Wszyscy mamy mega trudny czas ale zastanawia mnie proceder zarabiania na ludzkim nieszczęściu . Przeciwstawne zachowania gdzie sasiad sąsiadowi daruje co ma , sąsiadka sąsiadce szyje maseczkę , ludzie dzielą się możliwościami , kontaktami , problemami a z drugiej strony szybki sytuacyjny biznes . Maseczki z kratki burberry , woda swięconą spirytusem na koronę , mydła działające cuda w cenie kawioru i piersi z kurczaka w cenie kokainy . Bogaty mocno zubożeje ale przetrwa . Biednego nie będzie stać na tę wojnę i polegnie . Może nie dosłownie z wirusem w trumnie ale pogrąży się w strachu , beznadziei i braku możliwości umycia rąk złotym eliksirem . Tak bardzo chciałabym teraz napisać coś śmiesznego i pokrzepiającego przed snem…ale mi nie wychodzi 🤷🏻‍♀️. Postaram się …hmmm . Otóż nie jestem najlepsza w sprzątaniu, od lat mam w tej dziedzinie pomoc . Perfekcyjna ze mnie nigdy nie będzie ale w związku z zasadami kwarantanny narodowej nie miałam wyjścia i przystąpiłam rankiem dnia któregoś do dzieła . Dumna wieczorem poszłam spać…kawał świetnej roboty ! Rano słońce rozwiało moj optymizm a widok , który zastałam, podłóg w smugach jak po sankach, szyb jakby za mgła uzmysłowił mi , że hebanowa czerń i czekoladowy brąz nie są najlepszym rozwiązaniem w moich wnętrzach ! Następny dom…jak dożyje będzie cały kremowy 😂…popielaty ? Co się mniej brudzi kochani i lepiej sprząta ?????? 😂😂😂🙈🙈🙈. Miłej nocy ❤️ i pięknego rano słońca, czasy zarazy kiedyś się skończą 💜

A post shared by Eva Minge Priv (@eva_minge) on

scena z: Ewa Minge, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Ewa Minge, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Ewa Minge, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Ewa Minge, SK:, , fot. Baranowski/AKPA