Kinga Rusin od wielu lat aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska i życia zwierząt. Dziennikarka nie kryje się ze swoimi poglądami i wyraża głośny sprzeciw wobec myślistwa i łowiectwa, a w swoich emocjonalnych wpisach w mediach społecznościowych wielokrotnie apelowała o zaostrzenie prawa łowieckiego, nazywając myśliwych „mordercami” i „zbrodniarzami”.

Kinga Rusin pozwana przez MYŚLIWYCH! Czują się prześladowani

Jej poglądy i słowa spotkały się z reakcją ze strony środowisk myśliwskich, a Kinga Rusin została pozwana. Instytut Analiz Środowiskowych opublikował na Facebooku wpis, w którym przedstawił wezwanie na rozprawę w sprawie oskarżonej dziennikarki, a we wpisie przytoczono powody jej pozwania i zapowiedziano zbliżający się „finał sprawy”. Jednocześnie podkreślono, że myśliwi są „prześladowaną mniejszością”:

(…) Popularna ongiś gwiazdka telewizyjna próbowała przypomnieć o sobie postem, w którym strzelanie do jeleni w okresie rykowiska nazwała aktem niewyobrażalnego okrucieństwa, bezmyślności i krótkowzroczności, a same polowania określiła jako hańbę! Zdaniem Kingi R.-L. polowanie na jelenie w czasie rykowiska to zbrodnia, a myśliwy nie przepuści żadnej okazji, żeby zabić dla niezrozumiałej satysfakcji, dla głowy, którą powiesi sobie nad łóżkiem, dla szpanu. Urażeni kłamliwymi słowami etyczni myśliwi, których wspiera Instytut Analiz Środowiskowych, postanowili nie odpuścić, i konsekwentnie, krok po kroku, doprowadzają oskarżoną przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. (…)

Jakiś czas później dziennikarka ponownie zabrała głos i wystosowała kolejny post na Instagramie, wytykając przy tym wszystkie nieścisłości i podważając argumenty w prowadzonej przez grupy myśliwych retoryce. Następnie przypomniała, że według przeprowadzonych badań aż 80% Polaków jest przeciwko polowaniom i zapowiedziała dalszą walkę z myśliwymi.

Kinga Rusin odpowiada na zarzuty myśliwych! „Chyba sobie KPIĄ. To podłe i cyniczne”

Kinga Rusin triumfuje. Wygrała wojnę z myśliwymi

Teraz okazuje się, że finał wojny dobiegł końca. Zadowolona Kinga Rusin podzieliła się na Instagramie kolejnym wpisem, w którym ogłosiła swoje zwycięstwo:

WYGRAŁAM z myśliwymi!!! Sąd w Krakowie nie miał wątpliwości kto ma rację! Dlatego powtórzę: chore pomysły zabijania żywych istot dla trofeów, zdjęć ociekających krwią i niezrozumiałej satysfakcji to czysta patologia. Nadużycia myśliwych muszą być piętnowane!

Następnie ponownie podkreśliła, że polowania w czasie rykowiska powinny być zabronione, a same polowania objęte nadzorem i ściśle kontrolowane. Zwróciła również uwagę na fakt, że osoby posiadające w domach broń z ostrą amunicją powinny co jakiś czas przechodzić badania psychiatryczne:

I raz jeszcze: polowanie na jelenie w czasie rykowiska, kiedy zwierzęta otumanione są hormonami, kiedy nie funkcjonuje u nich instynkt ucieczki więc stają się łatwym celem, jest BARBARZYŃSTWEM! Prawo łowieckie w Polsce nie chroni zwierząt w wystarczający sposób. Nie tylko jelenie nie są chronione w czasie godów, ale też wiele innych gatunków zwierząt. To trzeba zmienić! Polowania muszą zostać objęte nadzorem obywatelskim i ściśle kontrolowane, a myśliwi muszą przechodzić obowiązkowe badania psychiatryczne! To niedopuszczalne, że ludzie, którzy mają w domu broń i ostrą, śmiercionośną amunicję nie są regularnie kontrolowani. Trzeba utrzymać zakaz udziału w polowaniu dzieci do 18 roku życia (chcą obniżyć wiek do 15 lat). Uczestniczenie w zabijaniu niewinnych istot może wywołać w delikatnej psychice młodych ludzi nieodwracalne skutki.

Na koniec nawiązała do tegorocznych wyborów i zapowiedziała swoją dalszą aktywność w kwestii praw zwierząt i ochrony środowiska:

Tak jak w 2018 roku walczyłam w Sejmie, razem z aktywistami, o zmiany w prawie łowieckim (skutecznie), uczestniczyłam w pracach Komisji Środowiska i brałam udział w negocjacjach w Ministerstwie Rolnictwa, tak i teraz, w nowej kadencji, nie zamierzam odpuścić. Polacy w ogromnej większości nie popierają rozpasanego myślistwa! Dość bonanzy w polskich lasach! Czasy się zmieniły! Musimy bardziej chronić zwierzęta i nasze dziedzictwo przyrodnicze. To nasz wspólny, narodowy skarb!

W komentarzach internauci pogratulowali dziennikarce oraz opisali własne przemyślenia w temacie:

  • Gratulacje!
  • Niech żyje wolność słowa i wrażliwość na krzywdę zwierząt.
  • Fajnie ze ktos sie tym zajmuje .
    Znam kilku mysliwych i na prawde uwazam ze wszyscy ( ci ktorych znam) maja lekko nietowno pod sufitem. Jak kogos moze cieszyc zabijanie , dawac radosc. juz nie wspomne jak czesto takie polowania sie odbywaja … picie na potege, a pozniej z bronia do lasu. Niech policja zacznie kontrolowac stan trzezwosci ludzi na polowaniach.
  • Mieszkam w lesie i widok saren, jeleni, czasami łosi to był powód przeprowadzki. Rzadko, ale widok zwłaszcza w zimę krwi na polu i ślady ciągania sprawiają, że odczuwa się smutek. Gratuluje wygranej, ale fakt dzieci nie powinny chodzić na polowania, nie powinny mieć broni w dłoni która może zabić.
  • Pani Kingo – wielki szacunek za Pani postawę i działania.
  • Wzrusz! Wzrusz! Tak.. uwielbiam Panią za tę mentalność i dobre serc
  • Popieram!
  • Brawo Pani Kingo, nie należy odpuszczać

Gwiazdy reagują na wyniki wyborów: Kozidrak, Rusin, Kurdej-Szatan, Prokop, Deląg…

pasekkozak

scena z: Kinga Rusin, Czarek Lis, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Kinga Rusin pokazała swój NOWY DOM w Kostaryce!

fot. Instagram: kingarusin

Kinga Rusin, fot. akpa

Kinga Rusin, fot. akpa

Wiemy ile WAŻĄ gwiazdy!

fot. Instagram: kingarusin

Kinga Rusin wyprowadziła się z Warszawy

Kinga Rusin/fot. AKPA