Kariera Natalii Siwiec rozpoczęła się, gdy w 2002 roku zdobyła tytuł Miss Bałtyku, a 10 lat później podczas meczu Euro 2012 została „wypatrzona” przez fotoreporterów i ogłoszona „najpiękniejszą kobietą na trybunach”. Choć przez jakiś czas chętnie pojawiała się na celebryckich eventach i pozowała na ściankach, ostatecznie zdecydowała się wycofać z show-biznesu. Razem z mężem Mariuszem Raduszewskim i córką Mią przeniosła się do ukochanego Tulum w Meksyku, a swoją działalność skupiła na Instagramie, gdzie chętnie relacjonuje swoją codzienność, prezentuje liczne współprace reklamowe i dzieli się swoimi natchnionymi życiowymi mądrościami.

Natalia Siwiec gorzko o Polakach: „Brakuje im trochę luzu”

Natalia Siwiec promuje warsztaty samouzdrawiania za 5 tysięcy złotych

Raz na jakiś czas wypowiedzi Siwiec, która kreuje się na samozwańczą ekspertkę od alternatywnych metod leczenia, duchowości i ludzkiej psychiki wychodzą poza jej własną bańkę i trafiają do mediów, gdzie odbijają się szerokim echem po portalach plotkarskich. Tak było i tym razem, gdy Siwiec zareklamowała tygodniowy udział w warsztatach z chiropraktyki i medytacji pod okiem Joe Dispenzy, za jedyne 5 tysięcy złotych. Sama również wzięła udział w kursie i przyznała, że zapewnił on jej spokój ducha oraz „ogromne zmiany w wielu komorach w ciele”. To jednak nie koniec, ponieważ 40-letnia celebrytka zadeklarowała, że po kilkudziesięciu godzinach medytacji z guru, osoba chora na raka „może uzdrowić się sama”, a swoją tezę poparła „badaniami”.

Na kontrowersyjną wypowiedź i reklamę warsztatów na profilu Siwiec zareagował dziennikarz Bartek Fetysz, który nie szczędził gorzkich słów pod adresem celebrytki:

Ulało mi się dzisiaj. Otóż Natalia Siwiec udała się na jedne z tych warsztatów, z których cały Internet ma bekę (te za 5 klocków i nie mam tu na myśli klocków w Dupaju). Kursy prowadzi Joe Dispenza, który w 86′ miał wypadek na rowerze i lekarze oznajmili, że nigdy nie będzie już chodzić, ale ten wypisał się ze szpitala, bo uznał, że wystarczy mu potęga podświadomości i jeszcze nie raz rower dosiądzie. Bo generalnie wszystko zależy od sposobu myślenia. I prawdą jest, że zależy od niego często samopoczucie, ale po wyjściu z ciała, które pozwoliło uzdrowić komory w jej ciele, Natalia stwierdziła, że osoba chorująca na nowotwór może uzdrowić się sama. Trzeba w to włożyć dużo ponoć pracy, ale cuda się zdarzają. Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, cytując klasyka, ale ostatnio trafiłem na filmik, w którym modlitwa ponoć wystarczy, aby guz w piersi się wchłonął i obudził we mnie agresora.

Hanna Lis POCHOWAŁA mamę. Wzruszające słowa dziennikarki

Zbulwersowana Hanna Lis odpowiada Natalii Siwiec

Krótko po jego wpisie odpaliła się również Hanna Lis, która jako osoba mająca styczność z osobami chorującymi na nowotwór zbulwersowała się wpisem Natalii i w swojej wypowiedzi zrównała ją z ziemią:

Mój tata zmarł 13 lat temu po heroicznej, 7-letniej walce z nowotworem. Niedługo po nim, również rak, zabrał 3 innych członków mojej rodziny. Naoglądałam się szpitalnych oddziałów, przeróżnych – od tych „lajtowych”, gdy bój dopiero się zaczyna, po te ostatnie. Sam Bartek wiesz, jak te „ostatnie”. My wiemy. miliony ludzi, niestety, także wiedzą. Medytacja? Jeśli to komuś daje oparcie – spoko. Ale to lekarze, nauka, współczesna medycyna LECZĄ nowotwory. O czym Ty i ja wiemy. Miliony świadomych, w miarę wyedukowanych ludzi wiedzą. Ale są i tacy, którzy żyją na „insta” i na tik-toku … i wtem, ze swoimi mądrościami wchodzi Natalka cała na biało. I tak jak radziła swoim followersom, jakim kremem zlikwidować cellulit, tak freestylowo orzeka jak zlikwidować raka. Na jej miejscu przeprosiłabym i zlikwidowałabym konto. Ludzie, błagam: włączcie myślenie! – zaapelowała na koniec.

Natalia Siwiec REZYGNUJE z show-biznesu?! „To NIE MOJE MIEJSCE”

pasekkozak

Blanka Lipińska przyjaźni się z Natalią Siwiec

Blanka Lipińska przyjaźni się z Natalią Siwiec. IG: blanka_lipinska

Natalia Siwiec pozuje z rodzicami. Fani: "Widać po kim urodę odziedziczyłaś!"

fot. Instagram: nataliasiwiec.official

Warszawa, 22.05.2019. Debata ”Free World Free Press” w redakcji Gazety Wyborczej; n/z Hanna Lis.,Image: 442368333, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Mateusz Wlodarczyk / Forum