Książę Karol (71 l.) uznany jako książę Walii od ponad 50 lat czeka w kolejce do tronu, podczas gdy jego matka – królowa Elżbieta II, nadal pozostaje najdłużej panującym władcą. Kiedy w końcu zostanie królem możemy spodziewać się, że jego żona, Camilla – księżna Kornwalii, będzie stać u jego boku, choć prawdopodobnie otrzyma nowy tytuł. 

Książę Karol kazał Williamowi odejść od Kate Middleton

Jaki tytuł otrzyma księżna Camilla? – żona przyszłego następcy tronu Anglii

Księżna Camilla nosiła nazwisko Shand. Później znana była jako Camilla Parker-Bowles, po ślubie z byłym mężem Andrew Parkerem-Bowlesem. Ponowne zamążpójście nigdy nie było dobrze widziane wśród członków rodziny królewskiej, jednak przeszłość księcia Karola również nie należała do najbardziej przykładnych. Camilla poślubiła księcia Karola 9 kwietnia 2005 r. Po ich królewskim ślubie otrzymała tytuł księżnej Kornwalii.

Technicznie rzecz biorąc, jako żona księcia Walii, tytuł Camilli powinien brzmieć, księżniczka Walii. Jednak została nazwana inaczej, za sprawą zmarłej księżnej Diany, która była powszechnie tytułowana jako księżna Walii, kiedy wyszła za mąż za Karola.

Księżna Camilla zostanie królową?

Po tym, jak rozeszły się wieści o romansie Charlesa i księżnej Camilli, wielu fanów rodziny królewskiej miało niekorzystne zdanie na temat księżnej Kornwalii. Jednak w ostatnich latach Camilla udowodniła, że ​​jest ważnym (i lubianym) członkiem rodziny królewskiej i dlatego tytuł, który ostatecznie otrzyma, będzie typowym dla małżonek panujących królów. Choć może minąć trochę czasu, zanim zobaczymy księcia Karola na tronie, prawdopodobnie u jego boku Camilla będzie tytułowana w typowy sposób, jak kobiety panujących władców: Jej Królewska Mość Królowa Małżonka

Książę Karol

Fot.FameFlynet

Książę Karol

Fot.FORUM/REUTERS

Co myślicie o tytułowaniu księżnej Camilli jako królowej, gdy Książę Karol zasiądzie na królewskim tronie?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Książę Karol i księżna Camilla mają DZIECKO! Sekret wyszedł po latach

Książę Karol zrobił coś PIĘKNEGO dla Meghan; to pokazuje, jak są blisko

Książę Karol był ZDZIWIONY, kiedy wyszły na jaw prawdziwe cechy księżnej Diany!