W najnowszym wywiadzie z portalem „Co za tydzień” Julia Wieniawa mówi o tym, że nie lubi być nazywana celebrytką. W swojej wypowiedzi wyjaśniła, dlaczego te budzi w niej takie pejoratywne skojarzenia.

Gwiazdy na bezalkoholowej imprezie. Maffashion, Jessica Mercedes, Julia Wieniawa, Wersow

Julia Wieniawa nie lubi być nazywana „celebrytką”

Julia Wieniawa zaistniała dzięki serialowi „Rodzinka.pl”. Od tamtej pory zagrała w wielu filmach, a od pewnego czasu dała się poznać jako piosenkarka i właścicielka marki kosmetyków i ubrań. Ten szeroki zakres działań i zainteresowań sprawił, że wiele osób miało z pewnością wątpliwości z określeniem zawodu Wieniawy, stąd nie raz Julia była określana mianem „celebrytki”.

Okazuje się jednak, że ona sama nie lubi tego określenia i ma dla niej niezbyt miłe skojarzenia.

Nie lubię tego słowa. Celebrytka to słowo nacechowane bardzo pejoratywnie i nie lubię, jak ktoś mnie tak przedstawia. Z drugiej strony wiem, że w przestrzeni medialnej, publicznej gdzieś tam uczestniczę – mówiła w rozmowie z portalem „Co za tydzień”.

Konflikt pomiędzy Julia Wieniawą, a Jessicą Mercedes nadal trwa. Były na jednej imprezie i nawet się nie przywitały

W kolejnej wypowiedzi Wieniawa szerzej wyjaśnia, dlaczego to słowo jest dla niej nacechowane tak negatywnie. Okazuje się, że bycie w jednym w worku z gwiazdami reality show lub Instagrama po prostu jej umniejsza.

Nie lubię słów celebrytka i influencerka, ponieważ wrzucają mnie w jeden worek z ludźmi, którzy zupełnie nic nie robią poza tym, że mają Instagrama albo brali udział w programie reality. Oczywiście nic do tych osób nie mam, ale nie lubię być w jednym worku z nimi i wolę być przedstawiana na podstawie tego, co robię zawodowo: śpiewam, gram i udzielam się artystycznie. Gram też w teatrze… więc „celebrytka” trochę mi umniejsza. Z drugiej strony, cóż mam powiedzieć? Jestem osobą publiczną, więc gdzieś się na to godzę – dodała.

Julia Wieniawa w godzinnym wywiadzie zdradza, że nie zarabia z muzyki, nie pisze swoich tekstów i o Nikodemie Rozbickim

Też Wam się tak to kojarzy?

scena z: Julia Wieniawa, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Jakub Kosel, Maffashion, Julia Wieniawa, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Julia Wieniawa, fot. Podlewski/AKPA