Justin Bieber ma nadchodzący koncert w Arabii Saudyjskiej, który wywołuje wiele mieszanych emocji. Doszło nawet do tego, że w miniony weekend w Los Angeles pojawiły się billboardy typu drive-by, wzywające go do rezygnacji z koncertu. Akurat na czas rozdania nagród American Music Awards, do których został nominowany.

Justin Bieber i Hailey Bieber w rzadkim wspólnym wywiadzie. Opowiedzieli o kryzysie w związku

Justin Bieber zaśpiewa dla księcia Mohammeda bin Salmana?

Billboardy na kółkach krążyły przez całą niedzielę tuż obok Microsoft Theater, gdzie wieczorem odbyło się rozdanie American Music Awards. Zresztą, gdzie można było w weekend znaleźć lepsze miejsce na promocję takiej akcji… ?

Justin Bieber ugnie się po presją?

Czemu prywatny koncert Justina Biebera dla księcia Arabii Saudyjskiej wzbudza takie szaleństwo?

Bieber, twój saudyjski szef morduje dziennikarzy. Zrób to, co należy, anuluj!”, można było przeczytać na jednej z reklam „Nie jest za późno, aby przeprosić. Nie śpiewaj dla dyktatora Arabii Saudyjskiej! – było napisane na drugim?

Kim jest Mohammed bin Salman?

Za kontrowersyjnymi billboardami na kółkach stoi Fundacja Praw Człowieka. A to coś znaczy. Faktem jest, że Fundacja wierzy, że saudyjski książę koronny, Mohammed bin Salman, nagminnie narusza prawa człowieka, prawa do wolności słowa i swobód – podobnie jak wielu innych na całym świecie.

Wystrojone Hailey, Kendall i Bella idą na wesele

Jednak nie tylko oni nawołują Justina Biebera do opamiętania się. Do protestu dołączyła owdowiała narzeczona zamordowanego reportera WaPo Jamala Khashoggi, którego śmierć w 2018 roku była powiązana z Mohammedem bin Salmanem. Hatice Cengiz napisała list otwarty do Justina… błagając go o anulowanie wydarzenia.

Jeśli odmówisz bycia pionkiem MBS, twoje przesłanie będzie głośne i jasne: nie występuję dla dyktatorów. Wybieram sprawiedliwość i wolność zamiast pieniędzy – napisała.

Teraz czekamy na odpowiedź Justina Biebera?

Rozbawieni Bieberowie na meczu z Kendall Jenner (ZDJĘCIA)

Justin Bieber w niebieskim garniturze

Justin Bieber w niebieskim garniturze fot. Backgrid USA / Forum

Fot. Vasquez-Max Lopes / BACKGRID / Backgrid USA / Forum