Głośny film na podstawie powieści Blanki Lipińskiej, „365 dni”, trafi na ekrany kin już 7. lutego 2020 roku. Pisarka przez długi czas trzymała w tajemnicy jego obsadę. Zagrają w nim znane nazwiska – m.in. Magdalena Lamparska i Natasza Urbańska. W rolę Laury wcieli się Anna Maria Sieklucka, a w Massimo włoski aktor, Michele Morrone. W sieci w końcu pokazał się trailer produkcji.

OSTRY plakat do filmu 365 dni – Blanka Lipińska pokazała go na Instagramie

Trailer filmu Blanki Lipińskiej „365 dni”

Blanka zapowiadała, że Polska nie jest do końca gotowa na taki film – mają znaleźć się w nim naprawdę kontrowersyjne sceny. Zapewniała, że będzie to produkcja na światowym poziomie i rzeczywiście, w trailerze to widać.

Sceny seksu, które są pokazane w zapowiedzi filmu są mocniejsze niż te w trylogii o Grey’u!

Blanka Lipińska musi ściągnąć wszystkie plakaty z kin!

Blanka Lipińska musi ściągnąć plakaty z kin

Plakat promujący film wywołał burzę – pokazany jest na nim Massimo trzymający bohaterkę Laurę za biust. Wpłynęły na niego skargi – twierdzono, że deprawuje on dzieci i obraża uczucia. Musiał zostać ocenzurowany.

Ja wiedziałam, że ten kraj nie jest gotów na film „365 dni” i pewnie nie był gotów na książkę, ale nie sądziłam, że tak bardzo. Wyobraźcie sobie, że musimy ocenzurować plakat, gdyż widzowie w kinach zgłosili zażalenie odnośnie plakatu, że deprawuje dzieci oraz obraża ich uczucia – oświadczyła Blanka Lipińska na Instastory.

Sonda

poll-violet

Wybierasz się do kina na film Blanki Lipińskiej "365 dni"?

1

Pewnie! Jestem bardzo ciekawa/y, jak jej to wyszło!

2

Może, jak nic lepszego nie będzie w kinach...

3

W życiu! To będzie porażka!