Akop Szostak nie budzi zaufania. Chyba nikt nie chciałby znaleźć się z nim na ringu. Ma pochodzenie ormiańsko-rosyjskie, a urodził się na Białorusi.  W wieku 8 lat przeprowadził się z mamą do Polski.

Kim jest Akop Szostak?

Do kulturystyki zainspirował go Arnold Schwarzenegger. W 2008 roku zdobył mistrza Polski juniorów w Kulturystyce Klasycznej. Poza tym jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki w MMA wagi ciężkiej i półciężkiej.

Pobiła rekord! Tydzień po 1. odcinku „Taniec z gwiazdami” straciła na wadze

Mimo że robi wrażenie na niebezpiecznego faceta, to tak naprawdę, jest na co dzień cichym facetem, który kocha towarzystwo zwierząt i … boi się silnych kobiet! Przyznał się, że boi się najbardziej groźnej jurorki Iwony. Mało tego! Boi się nawet swojej tanecznej partnerki – drobniutkiej Sary Janickiej! Szostak nie ukrywa, że uwielbia silne kobiety – Taka właśnie jest jego żona Sylwia Szostak, która również ma zamiłowania do sportu, prowadzi swój program w TVN Meteo Activ i jest fotomodelką.

Gwiazdy 10. edycji Tańca z gwiazdami – Basia Kurdej-Szatan, Akop Szostak, Sandra Kubicka

Okazuje się, że Akop jest potulnym mężem, bo gdyby narozrabiał, to ukochana dałaby mu popalić. Nie przepada za imprezami i szaleństwami – najlepiej czuje się w domu, u boku swojej ukochanej i trzech, przygarniętych ze schroniska psów.

Moja żona to moja największa siła, bo dzięki niej podnosiłem się po każdej porażce, bo największa walka była po wszystkim, kiedy sam sobie nie mogłem wybaczyć, że przegrałem – napisał kiedyś Akop.

Sylwia Szostak zdradza, jaką część ciała najbardziej lubi u swego męża, Akopa

Sylwia Szostak, Akop Szostak, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Akop Szostak, Sylwia Szostak, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Akop Szostak, Sara Janicka, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Akop Szostak, Sara Janicka, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA