Kilka dni temu w głównym wydaniu Wiadomości TVP ukazał się materiał na temat Kingi Rusin, który przedstawił ją w negatywnym świetle. Redakcja Wiadomości zajęła się słynnym już postem, w którym Rusin opisała zamkniętą imprezą u Beyonce, która miała miejsce po wręczeniu Oscarów. W materiale lektor w ironiczny sposób przeczytał wpis dziennikarki, a dodatkowo Rusin została nazwana przedstawicielką „pseudoelit gardzących Polakami”.

OMG! Nawet Michał Żebrowski ZADRWIŁ z Kingi Rusin

Kinga Rusin kontra TVP

Nikogo chyba nie dziwi, że Rusin się wściekła. Dodała wpis, w którym zdementowała nieprawdziwe informacje, które podało TVP, a także nazwała osoby z publicznej telewizji „żałosnymi, kłamliwymi kreaturami”. Dziennikarka nie zamierza poprzestać tylko na instagramowym wpisie. Zapowiedziała, że skieruje pozwy przeciwko autorom materiału i całej TVP, a odszkodowanie przeznaczy na potrzeby polskiej onkologii. Magazyn „Party” skontaktował się z jednym z prawników, by zapytać, na jak duże odszkodowanie może liczyć dziennikarka.

Naruszenie dóbr osobistych, po jego stwierdzeniu przez sąd, skutkować będzie: obowiązkiem przeproszenia, naprawienia szkody i zapłaty zadośćuczynienia. Odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych w USA sięgają zwykle setek tysięcy złotych. Natomiast w Polsce zasądzane kwoty oscylują wokół kilkudziesięciu tysięcy powiedział „Party” adwokat Piotr Schramm.

View this post on Instagram

Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc. Poniżej kilka przykładów. Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, notabene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia. Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych. Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie!  Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy. Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy. Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne) Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego” Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Gazeta skontaktowała się także ze stacją TVN i TVP. Pierwsza z nich nie chce komentować głośnej sytuacji z Rusin w roli głównej. Publiczna telewizja zdecydowała się zabrać głos. Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej twierdzi, że na razie nie dostali żadnych pozwów.

ZOBACZ TEŻ:

Kinga Rusin w NIETYPOWYM stroju na gali. „Czemu w piżamie?”

Kinga Rusin apeluje, by PRZESTAĆ kupować plastikowe kwiaty. Jedni się zgadzają inni bulwersują!

Brytyjski Vogue zauważył stylówkę Igi Lis – córka Kingi Rusin lansuje się na Fashion Week w Londynie

 

Kinga Rusin/fot. Podlewski/AKPA

Kinga Rusin/fot. Niemiec/AKPA