Team X był projektem założonym przez Stuu Burton’a, w którym wzięli udział: Marcin Dubiel, Julia Kostera, Lexy Chaplin i Kacper Blonsky. Cała ekipa zamieszkała w wielkiej willi w Konstancinie-Jeziornej. W Teamie X nigdy nie było kolorowo.  Najpierw Kacper Blonsky postanowił pożegnać się z ekipą. Na jego miejsce przyszedł Michał Gała znany z programu Top model, który już po 2 miesiącach zrezygnował z uczestniczenia w projekcie. Przy ostatniej aferze związanej z filmem „Pandora Gate”, wielu Influencerów z Team’u X stanęło w ogniu oskarżeń. Między innymi byli to Stuu, Marcin Dubiel, a w innej aferze pojawił się również wspomniany wyżej Michał Gała.

Wyciekły filmy Natsu dla dorosłych. Członkini Teamu X załamana: „Jest mi potwornie głupio”

Czy filmy Team X i Agencja Spotlight znikają z internetu?

Team X przeszedł wiele afer przez ostatnie klika lat, tak jak związana z nim i młodymi Influencerami Spotlight Agency. Po filmie Konopskyego Team X zaciera ślady? Produkty, sygnowane logo projektu, znikają ze sklepowych półek. Rzeczniczka Rossmanna – Agata Nowakowska, poinformowała „Rzeczpospolitą” o wycofywaniu produktów z sieci sklepów. Podczas całej sprawy, kilka osób powiązanych z projektem postanowiło wydać oświadczenia. W tym gronie znalazła się również Patrycja Mołczanow. Jedna z członkiń projektu przyznała, że treści, publikowane przez nią na Instagramie, mogły być odebrane „jako zbyt roznegliżowane”.

Kiedy zaczynałam działalność w internecie, w życiu nie pomyślałabym, że mój content, który publikuję dla was, będzie opierał się na nagim ciele i zdziwiło mnie, że niektórzy ludzie tak bardzo seksualizują zdjęcia w strojach kąpielowych. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w większości oglądają mnie młodsze osoby, postanawiam zachowywać tego typu zdjęcia dla siebie w prywatnych archiwach. – napisała Mołczanow

Kolejna osoba odeszła z TEAM X!

Osoby stojące za kulisami projektu, również przejęły się aferą „Pandora Gate”. Konopskyy po publikacji materiału,  na Instagramie informuje fanów o tym, co dzieje się w tej sprawie. Youtuber zauważył, że z kanału Teamu X zniknęły niektóre filmy, co widać po przeanalizowaniu danych w serwisie Social Blade. Ponad 3 mln wyświetleń na minusie oznacza, że niektóre materiały musiały zniknąć z Youtube’a. Z pewnością wiemy, że usunięty został teledysk do piosenki „SIEDEM”. Konopskyy w swoim materiale „Mroczna przeszłość polskiego Youtuba” pokazał i skrytykował fragmenty tego klipu.

Dziewczyna Stuu o ODEJŚCIU Michała Gały z Teamu X: „Źle się z tym czuje, bo ja tę osobę znalazłam”

Zauważyliśmy również, że główna strona Agencji odpowiedzialnej za Influencerów Team’u X nie działa. Czy Spotlight Agency usuwa się z managementu Influencerów? Czy to koniec jednej z najpopularniejszych agencji promującej młodych ludzi w internecie?

Oświadczenie IG: patrycjamolczanow

Oświadczenie IG: patrycjamolczanow

Stuart Kluz-Burton, Stuu, fot. Podlewski/AKPA

Stuu, Agata Fąk, , fot. Podlewski/AKPA

Patrycja Mołczanow, fot. Niemiec/AKPA

Natsu, Marcin Dubiel, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Patrycja Mołczanow, fot. Baranowski/AKPA