Zmiana partii rządzącej po wyborach z 15 października uruchomiła prawdziwą lawinę wydarzeń i ogromne czystki w TVP, którą dotychczas Prawo i Sprawiedliwość traktowało jako swoją własną tubę propagandową. Media obiegła wieść o masowych zwolnieniach, a pracę straciło wiele znanych nazwisk i twarzy Telewizji Polskiej. Zmiany dotknęły również „Wiadomości”, które teraz pojawiają się pod zmienioną nazwą „19:30”. Do TVP powróciła też część dziennikarzy, w tym Maciej Orłoś czy Katarzyna Dowbor.

Filip Chajzer o zmianach w TVP: „Boje się, że dostaje 2x Fakty”

Nowy szef TVP o wielkich zmianach w stacji. Wylatuje disco polo, wracają kabarety

Teraz nowy szef Telewizji Polskiej, Tomasz Sygut w rozmowie z tygodnikiem „Polityka” zdradził, co jeszcze zmieni się w stacji. Okazuje się, że w planach jest „remont” imprez sylwestrowych TVP, na których od teraz nie ujrzymy już artystów śpiewających z playbacku oraz… disco polo:

Sylwestry kosztujące krocie, z tymi samymi artystami śpiewającymi od lat te same piosenki, do tego z playbacku, to przeszłość. Ta telewizja przez ostatnie lata miała twarz Zenona Martyniuka, co też nie było przypadkowe i co wielu ludzi oburzało. To się zmieni. Do TVP wrócą artyści o nieco innej wrażliwości muzycznej.

Szef TVP chce, by stacja we współpracy z radiową Trójką organizowała „kameralne koncerty znanych, jak i zupełnie nowych artystów i kapel”:

Ale fanów muzyki tanecznej chciałbym uspokoić: jesteście dla nas ważni i na pewno znajdzie się miejsce w TVP dla biesiadnej nuty.

Pierwsze zmiany związane z imprezami organizowanymi przez stację będziemy mieli okazję ujrzeć na tegoroczynym festiwalu w Opolu. Sygut zapewnił, że wydarzenie będzie stanowić nową erę rozrywki w TVP, a impreza odzyska dawną jakość i znów stanie się świętem polskiej piosenki. Powrócą też znane nazwiska:

Zobaczymy wielkich artystów, którzy przez ostatnie lata nie chcieli mieć z TVP nic wspólnego. Ten festiwal będzie łączył, a nie dzielił.

Dyrektor TVP udzielił również wywiadu portalowi Wirtualne Media, w którym zdradził, że do stacji najprawdopodobniej wrócą również kabarety:

Jestem po obiecującym spotkaniu. Zapewniłem twórców, że nikt ich cenzurował nie będzie. Kabaret to wentyl bezpieczeństwa. Jak przestaniemy się śmiać, także z samych siebie, to będziemy mieli kłopot.

Co sądzicie o tych zmianach?

Joanna Kurska oficjalnie pozywa TVP! Domaga się 100 tysięcy odszkodowania

pasekkozak