Lewis Hamilton (34 l.) jest jednym z najpopularniejszych kierowców królowej motosportu, czyli Formuły 1. Brytyjczyk zalicza się do grona najszybszych kierowców na świecie. Hamilton osiąga spektakularne efekty jeżdżąc bolidem Mercedesa. Dzięki występom w F1 Lewis miał niepowtarzalną możliwość spotkania się z Królową Anglii. Kierowca postanowił powspominać spektakularną porażkę, jaką okazała się kolacja z monarchinią.

Kendall Jenner poszła na randkę z Lewisem Hamiltonem!

Lewis Hamilton – kierowca F1 popełnił dramatyczne faux pas przy kolacji z Królową Elżbietą

Jak wiadomo, Królowa Elżbieta kieruje się twardymi zasadami podczas towarzyskich spotkań. Wszystko musi być perfekcyjne, a monarchini zawsze ma wcześniej zaplanowane tematy rozmów.

Lewis Hamilton tytuł mistrza świata wywalczył sobie pięciokrotnie. Kierowca postanowił wrócić wspomnieniami do pamiętnego dnia, w którym miał okazję spotkać się twarzą w twarz z władczynią Anglii. Lewis nie ukrywał, że tego dnia czuł się wyjątkowo zestresowany. Do pamiętnego spotkania doszło w roku 2009, kiedy Lewis miał zaledwie 24 lata. Wówczas zdobył jedyny tytuł mistrzowski, za który królowa mianowała go Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. W wyniku tej wygranej, kierowca otrzymał ekskluzywne zaproszenie na uroczysty obiad. Hamilton bardzo się stresował, na dodatek, tuż po rozpoczęciu obiadu, kierowca popełnił straszliwą gafę. Hamilton nie miał wcześniej do czynienia z  królewskim protokołem i  w pewnym momencie zagubił się.

Zostałem zaproszony na lunch i usiadłem obok Królowej. Byłem podekscytowany i zacząłem z nią rozmawiać – wspomina swoją wtopę Lewis Hamilton. Rozmawialiśmy o tym, jak królowa Elżbieta spędza weekendy. O domach, o muzyce. Jest bardzo fajna – powiedział kierowca F1, który pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Królowa Elżbieta postanowiła wyjaśnić Hamiltonowi panujące zasady podczas oficjalnych spotkań.

Najpierw mówisz do osoby po lewej stronie. Ja do tej po prawej. Później przyjdzie kolej na naszą rozmowę – wyjaśniła zasady konwersacji na oficjalnych spotkaniach monarchini.

Ingrid Seward – królewska autorka, w swojej książce wyjaśnia etykietę spożywania posiłków z Królową Anglii.

To królowa osobiście wybiera, który z gości, płci przeciwnej, zasiądzie na honorowym miejscu, czyli po jej prawicy. Książę Filip zajmuje miejsce naprzeciwko, przy najważniejszym gościu płci pięknej. I to osobę po prawicy Jej Wysokość zaszczyca konwersacją jako pierwszą. Potem zwraca się do tej po stronie lewej. Hamilton o tym nie wiedział. A zasad, których przestrzegać absolutnie trzeba, jest dużo.

Jedną z najważniejszych zasad jest absolutny zakaz dotykania Królowej Elżbiety. Podczas oficjalnego spotkania, zalecana jest płynna rozmowa. Goście mogą pić przy obiedzie wino nawet wtedy, kiedy nie robi tego królowa. Oczywiście niedopuszczalne jest nadużywanie alkoholu w jej obecności.

Chcielibyście zjeść obiad z Królową Anglii?

ZOBACZ WIĘCEJ:

OMG! Oto, czego Meghan Markle musiała się nauczyć przed spotkaniem z Królową

SZOK! Królowa Elżbieta II zawsze podróżuje z tą rzeczą. Będziesz zaskoczony co to takiego!

Królowa Elżbieta powiedziała NIESMACZNY żart na temat księcia Harry’ego i jego syna

https://www.instagram.com/p/B0wK1i-gWQE/

https://www.instagram.com/p/B2UOsXigQ29/

Królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta II na oficjalnym spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem. Fot.Forum/MegaAgency.

Królowa Elżbieta, monarchini Anglii świętuje obchody Wielkanocy. Fot. M. McCormack/Pool via REUTERS.

Królowa Elżbieta pełni obowiązki monarchini. Fot.Paul Grover/Pool via REUTERS.