Harry i Meghan po odejściu z rodziny królewskiej zapewniali, że oddadzą publiczne pieniądze, które wykorzystali po ślubie. Poza tym będą też utrzymywać się sami.

Harry i Meghan dostali pieniądze od księcia Karola

Archie nigdy nie zostanie księciem, Karol się o to zatroszczy

Jak się teraz okazuje, Harry dostał od ojca pokaźną sumę, chociaż twierdził, że został „odcięty finansowo”. Wyszło na jaw po tym, jak Clarence House opublikował roczny raport księcia Karola, który pokazuje, że przekazał parze Sussexes i Cambridges 4,45 miliona funtów.

Książę Karol dodał zdjęcie z Archiem z okazji jego urodzin. Pod postem BURZA

Pieniądze są wymienione jako „finansowanie działalności” Harry’ego, Meghan, Williama i Kate, które zazwyczaj są dzielone między braci. Pałac Buckingham odmówił podania dokładnej kwoty, jaka trafiła do księcia Harry’ego. W raporcie jest też zaznaczone, że nie dostanie więcej jałmużny od ojca.

W styczniu 2020 r., kiedy Sussexes ogłosili, że zamierzają odejść od rodziny królewskiej, powiedzieli, że będą pracować nad uzyskaniem niezależności finansowej. Jednak książę Walii przeznaczył na ich wsparcie znaczną sumę. To finansowanie ustało latem 2020 roku, a para jest teraz niezależna finansowo – zdradz źródło.

Harry jest teraz w dużej mierze finansowany z umowy z Netflixem o wartości 112 milionów funtów. Ma też hipotekę na swoją 11-milionową rezydencję w Montecito w Kalifornii.

Książę Karol ma WIELKI żal do Meghan Markle. Oto, do czego może się posunąć

Książę Karol, książę William na oficjalnym wystąpieniu

książę Karol, książę William/fot. FORUM

William, Kate, Harry i Meghan na obchodach Dnia Wspólnoty

fot. Forum