Magda Gessler jest ikoną polskiej gastronomii. Od 2010 roku prowadzi w TVN program „Kuchenne rewolucje”, a od 2012 jest jurorką w programie „MasterChef”. Prócz tego jest właścicielką kilku lokali gastronomicznych: „U Fukiera”, „Zielnik”, „Restauracja Polka Magda Gessler”, „Ale Gloria” oraz „Słodki Słony”. Niestety, osoby chcące zapoznać się z kuchnią najpopularniejszej restauratorki w Polsce muszą chwycić się za portfel i liczyć z wysokimi cenami.

Kontrowersje wokół cen w restauracjach Magdy Gessler to temat wałkowany od lat. Wielokrotnie krytykowano już kosmicznie wysokie ceny pączków, jagodzianek czy rogalów świętomarcińskich Magdy, jednak największe oburzenie wzbudzają ceny potraw wigilijnych, które można zamówić w jednej z restauracji Gessler w ramach cateringu.

W przedstawionej ofercie mogliśmy dowiedzieć się jak prezentują się ceny poszczególnych dań: kilogram pierogów z kapustą i grzybami (92 zł), pasztet z żurawiną (ponad 100 zł), kapusta z grzybami (70 zł), sałatka warzywna (58 zł), piernik (100 zł) czy tort bezowy (160 zł).

Restauracja Magdy Gessler przedstawiła menu świąteczne! Ceny powalają?!

Lara Gessler broni cen świątecznego cateringu Magdy Gessler

O świąteczną ofertę przysmaków Magdy Gessler została zapytana jej córka, Lara. W rozmowie z reporterem Pomponika skąd tak wysokie ceny potraw:

Zacznijmy od inflacji – to jest taka główna rzecz. My zawsze po prostu korzystamy ze składników super jakości, więc to jest podstawa do tego, żeby to kosztowało tyle, a nie mniej.

Jednocześnie podkreśliła, że nikt nikogo nie zmusza do zakupu potraw z cateringu restauratorki:

Ja cały czas mówię, że ani ja, ani mama nie jesteśmy zaborcze na wiedzę w żaden sposób, wszystkimi przepisami się dzielimy. Więc jeśli ktoś uważa, że jest za drogo, to może to sobie zrobić sam. Natomiast jeśli ktoś nie ma czasu, umiejętności, no to w razie czego my jesteśmy po to, żeby po prostu pomóc.

Lara potwierdziła jednak, że na ceny potraw w pewnym stopniu wpływa również znane nazwisko Magdy Gessler:

No na pewno, oczywiście. Mama nie po to pracowała na swoją markę przez tyle lat, żeby kasować tyle samo, co ludzie, którzy dopiero zaczynają. (…) Jej praca, jej rozwój rok po roku to jest gigantyczna inwestycja. (…) Ona też utrzymuje się na rynku bardzo długo, to też ją kosztuje dużo nerwów, dużo zdrowia i dzięki temu zarobiła sobie na nazwisko, które jest w tej chwili marką i daje jej tytuł do tego, żeby ustalić wyższe ceny – podsumowała.

Lara Gessler BRONI męża po tym, jak uciekł do hotelu po narodzinach dziecka: „To się może zdarzyć każdemu”

pasekkozak

Lara Gessler jest sobowtórką historycznej postaci? Fani celebrytki nie mają wątpliwości

scena z: Lara Gessler, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Lara Gessler, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

IG: lara_gessler

scena z: Magda Gessler, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA