Śmierć 30-letiej ciężarnej Izabeli wciąż wywołuje poruszenie wśród kobiet, w tym celebrytek. Jakiś czas temu swoje wzburzenie wyraziły m.in Kinga Rusin, Magda Mołek i Aleksandra Popławska. Teraz dołączyła do nich również bardzo zbulwersowana Maffashion.

Maffashion nie planuje więcej dzieci ze względu na sytuację w Polsce

Śmierć ciężarnej z Pszczyny: 30-latka przed śmiercią pisała do swojej matki, że się boi

Modelka brała czynny udział w protestach, gdy rok temu Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok zakazujący aborcji ze względu na ciężkie wady wrodzone płodu, skazując tym samym miliony kobiet na cierpienie. Teraz po raz kolejny dołączyła do protestów pod hasłem #AniJednejWięcej.

Ciężarna Izabela z Pszczyny klęczała na ziemi i wymiotowała. Nowe fakty w sprawie

Na swoim Instagramie podzieliła się swoimi przemyśleniami na obecną sytuację w kraju oraz ostatnie wydarzenia, mówiąc, że zawsze marzyła jej się duża rodzina, ale nie zrealizuje tych marzeń ze strachu o swoje życie:

Moim marzeniem od zawsze była dwójka/trójka dzieci, z mała różnica wieku. Obecnie już tego nie planuje bo sie boje, bo nie chce ryzykować, bo…
Wole by mój syn był jedynakiem niż sierota.
Jeśli sytuacja w kraju nie ulegnie zmianie mój synek nie będzie miał więc rodzeństwa. A już na pewno nie urodzonego w ojczyźnie.

Maffashion szczerze o swojej ciąży: podczas porodu pojawiły się komplikacje

Maff podzieliła się również intymnym wyznaniem, że również jej ciąża nie obyła się bez komplikacji i nie wyobraża sobie, by lekarze nie mogli podjąc decyzji mających na celu uratowanie życia.

Ważne jest także to co dzieje się w kraju, w którym żyje i planuje mieszkać z rodzina. To mój kraj, moi bliscy, moja ojczyzna, chce tu mieć dom! Dom bezpieczny, który dba o swoich domowników! (…) W moim przypadku podczas porodu pojawiły się komplikacje. Ale pozwólcie zostawię to dla siebie.
Całe szczęście skończyło się wszystko szczęśliwie. Ale! Mogło być różnie! Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której lekarze boja się podejmować słuszne i ratujące życie decyzje. Strach być kobieta we własnym kraju.

W poście prócz ciążowego zdjęcia wrzuciła namiary na organizacje pomagające zorganizować aborcję oraz informację o zbliżającym się proteście w Warszawie, zaplanowanym na sobotę o godzinie 15:30.