W minionym odcinku „Nasz nowy dom” znów poznaliśmy przykre losy jednej z polskich rodzin. Tym razem w niewielkim mieszkaniu w Konstancinie-Jeziornie trzech mężczyzn próbuje związać koniec z końcem.

Nasz nowy dom. Widzowie niezadowoleni po ostatnim odcinku: „są rodziny bardziej potrzebujące”

Nasz nowy dom. Matka zostawiła chorego syna z ojcem

Pan Janusz sam się wychował, a teraz opiekuje się dorosłym już synem Maciejem, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Matka pana Macieja opuściła rodzinę, gdy był on maleńkim dzieckiem.

Moja była żona, Patryka mama, gdy on miał ok. 3 lata i był po którejś operacji, przyniosła go tu do domu mojej mamy, twierdząc, że musi iść do lekarza. Uciekła do Kanady, nie utrzymuje z nim żadnych kontaktów – mówi pan Janusz.

Przyznaje, że czuje totalną frustrację, załamanie, bezradność, jak można zostawić mnie samego z chłopakiem, który potrzebuje naprawdę dużo opieki.

Ten moment spowodował, że Maciek się totalnie się załamał. Później zadał mi pytanie: tata, dlaczego mama mnie tak nienawidzi? Nie wiedziałem, co mu odpowiedzieć – dodaje.

W wychowaniu syna panu Janoszowi pomagali rodzice, niestety już nie żyją. Gdy mama pana Janusza chorowała, w opiece nad nią pomagał przyjaciel Macieja – Patryk. Zżyty z rodziną stał się w końcu jej pełnoprawnym członkiem i zamieszkał z nimi na stałe.

Mama zmarła na raka, jak miałem 15 lat, tata na zawał jak miałem 17 lat. Trafiłem do rodziny zastępczej, siostra wzięła mnie pod opiekę. Potem poznała partnera i nie dogadywałem się z nim. Nie miałem się gdzie podziać, zacząłem tu nocować i tak zostałem – opowiada Patryk.

Wszystko szłoby dobrze, gdyby nie sytuacja finansowa rodziny – pan Janusz do dziś ponosi konsekwencje kradzieży, jaka dotknęła jego warsztat wiele lat temu, spłaca długi: „14 lat temu okradziono mnie, wywieziono 240 kół na łączną kwotę 250 tysięcy. Odpracowuję to jeszcze do tej pory” – mówi pan Janusz.

Nasz Nowy Dom: Mama z 5-letnią córką mieszkają w dawnym sklepie! Bez łazienki i ciepłej wody (ZDJĘCIA)

W prowadzeniu wulkanizacji pomaga Patryk, Maciej dorabia, jak może. Nie są jednak w stanie wyremontować mieszkania, które jest w dramatycznym stanie. Martyna i Wiesiek mają przed sobą wiele pracy.

Kolejny cios dla Edwarda Miszczaka! Podano wyniki oglądalności programu „Nasz nowy dom”

Po remoncie ekipy „Nasz nowy dom”