Natalia Piguła będzie reprezentować Polskę na konkursie Miss Universe 2020, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 maja w Seminole Hard Rock Hotel & Casino w Miami na Florydzie. Do tej pory tylko 37 Polek miało okazję stanąć na scenie tego prestiżowego konkursu. W tym roku notowania Natalii są bardzo wysokie. Jest wśród finałowej dwudziestki.

Natalia Piguła będzie reprezentowała Polskę na konkursie Miss Universe. Kim jest piękność z Łodzi?

Natalia Piguła na Miss Universe

Natalia Piguła bardzo późno dowiedziała się o nominacji do konkursu Miss Universe. Miała tylko półtora miesiąca na przygotowania. Tymczasem okazało się, że czasu na przygotowania jest jeszcze mniej! Nie mogła wjechać na teren Stanów Zjednoczonych lecąc prosto z Polski z powodu pandemii i obostrzeń. Natalia w ciągu doby musiała się spakować i wylecieć do Panamy, by mieć pewność, że 7 maja pojawi się na zgrupowaniu konkursu. W tym roku trwało tylko 10 dni. Każdy z nich wypełniony był nagraniami dla telewizji, sesjami zdjęciowymi, rozmowami z jury oraz spotkaniami z fanami, którzy dzień i noc koczowali przed hotelem, w którym przebywają finalistki.

Gwiazdy na Miss Polonia: Agnieszka Kaczorowska podkreśliła brzuszek, Magdalena Pieczonka cała na biało (ZDJĘCIA)

W piątek nad ranem czasu polskiego odbyła się prezentacja strojów narodowych, która jest bardzo ważnym elementem każdego międzynarodowego konkursu. Strój Natalii przygotowała Agnieszka Lechańska z salonu Mona Lissa z Łodzi. Piękne skrzydła w połączeniu z body, imitującym zbroję oraz ogromna biało-czerwona flaga, będą symbolizować polską husarię.  Galę oglądało w internecie milion osób.

Duże zainteresowanie zawsze wywołuje kreacja finałowa. Natalia zaprezentuje suknię zaprojektowaną przez Violę Piekut. To piękna czerwona, zdobiona ręcznie naszywanymi aplikacjami kreacja, która doskonale podkreśla słowiańską urodę Natalii. Suknia dotarła już do Miami. Projektantka nie miała łatwego zadania, ponieważ Natalia przymierzała ją tylko raz!

Natalia Piguła w kreacji Violi Piekut fot. Mat prasowe

Kim jest Natalia Piguła?

Natalia Piguła nazywana przez przyjaciół „Pigułka” nie jest nowicjuszką w konkursach piękności. Swoją przygodę z konkursami rozpoczęła w wielu 15 lat, kiedy wzięła udział w konkursie Elite Model Look. Dobrze wykorzystała swoją szansę, pracując jako modelka. Rozwój jej kariery powstrzymała choroba. Natalia przybrała na wadze, ale dzięki uporowi i pracy nad sobą wróciła do formy i kolejny raz  stanęła na scenie. Tym razem zdobyła tytuł Miss Ziemi Łódzkiej 2019 a później 1 Wicemiss Polski 2019. Tuż przed wybuchem epidemii COVID 19 jako delegatka Polski, wyleciała do Kolumbii na konkurs Reina International Del Cafe skąd przywiozła koronę Wicemiss. Nie spodziewała się, że jeszcze weźmie udział w jakimkolwiek konkursie. Jak się okazało pod koniec marca dostała szansę na wylot do USA na największy konkurs na świecie – Miss Universe.

Wielka gala  69 edycji konkursu Miss Universe odbędzie się w niedzielę, 16 maja o godzinie 2:00 naszego czasu. Będzie można ją obejrzeć na oficjalnym kanale konkursu na YouTube. Czy Natalia wróci z sukcesem?

Natalia Piguła fot. Mat. prasowe

Natalia Piguła fot. Mat. prasowe

Natalia Piguła fot. Mat. prasowe

Natalia Piguła fot. Mat. prasowe

Natalia Piguła fot. Mat. prasowe

Natalia Piguła fot. Mat. prasowe